Türkiye’de ağaç ABD’de zenci

 

Hatırlarsanız pandemi ilan edilir edilmez tüm ülkeler gıdaya hücum ederken Amerikalılar silahlanmaya başladı. Yağmalamak maksadıyla silahlanmış olabileceklerini söyleyebilirsiniz ancak ben meselenin biraz karışık olduğunu düşünüyorum.

Trump’ın Obama ve Hillary politikaları üzerinden küreselcilere savaş açmasıyla bir bağ kuracağım. Buna WHO, facebook ve twetter tepkileri de dâhil.

Çin lideri Şi Cinping’in “değişimi bekleyemeyiz” “Salgın bittiğinde savaşa hazır olmalıyız” diyerek savunma bütçesini 178 Milyar dolara çıkaracağını da not olarak ekleyelim.

Anlayacağınız mesele nasıl ki bizde ağaç değilse Amerika’da da zenci değil. Neticede bugün çatışma halinde olan küreselciler, Evangelistler, CIA, Pentagon ve ulusal devlet yanlılarının da zenci gibi dertleri yoktur.

Ne yani Obama döneminde zenciler katledilmedi mi Amerika’da? Yani seçimler öncesi böyle bir kışkırtma zaten olacaktı. Her zaman olduğu gibi yine bir polis masum bir zenciyi sokak ortasında alnından vuracaktı.

Asıl mesele Trump’ın küresel şirketlere karşı tavrı ve değişime direnmesidir. Kaldı ki her ne kadar terör örgütlerine silah sevkiyatı yapmış olsa da Trump politikaları bizim Suriye politikalarımızla zıtlaşmadı.

Bu da ayrıca not edilmesi gereken bir husustur. Hayır, Trump’ı haklı çıkarmaya çalıştığımı düşünmeyin lütfen.

Başka bir şey demeye çalışıyorum.

Bakınız 50 bankanın toplam varlıklarının büyüklüğü, 187 ülkenin bir yılda ürettiği gayrisafi yurt içi hasılaya denk geldiği bir dünya burası. Küresel servetin %50’si, %1’lik kesimin elinde olan bir dünya.

BM, NATO, WTO, IMF, Dünya Bankası ve kredi derecelendirme kuruluşları da yıllardır bu tefeci düzenin birer aracı olarak kullanılır.

Peki, siz bu durumda ABD’nin demokrasiyle yönetildiğine mi inanıyorsunuz? Eğer öyleyse bugüne kadar dört ABD başkanının kellesini neden aldılar? Hangi sebeple?

Bir ara bu başkanların hikâyesini anlatmış olmam lazım. Kısaca hatırlatayım.

Kendisi de bir Yahudi olan Karl Marx, “Para, İsrailoğullarının kıskanç tanrısıdır” demişti. Para, aynı zamanda bir ideolojidir. Bir yönetim biçimidir sevgili dostlar.

FED’i bankerlerin eline teslim eden Başkan Woodrow Wilson yaptığı bir konuşmada şöyle diyordu. “Artık ABD, kontrol altına alınmış, bir avuç hâkim gücün baskısı altında bir ülkedir.”

4. Başkan James Madison ise; “Bankerler, tefeciler her türlü entrika, aldatma ve şiddet yoluyla parayı ve para basmayı kontrolleri altında tutarak hükümetler üzerindeki kontrollerini devam ettiriyorlar” diyerek bir bakıma kendi aciz durumunu da izah ediyordu.

Başkan Andrew Jackson ise “Siz zehirli yılan ve hırsızlar ordususunuz. Sizi bitirmeye kararlıyım” dediği gün suikasta uğradı mesela.

Çünkü A.Jackson, ABD tarihinde bankerlere savaş açan ilk başkandı. Seçim kampanyasını bile “Jackson Gelecek, Banka Bitecek” olarak belirlemişti. Lakin bunun faturası acı oldu. Çünkü küresel baronlar bu konuşmadan kısa bir süre sonra Başkan Andrew’e suikast düzenledi. Silah tutukluk yapmamış olsaydı orada işini bitireceklerdi.

Başkan Lincoln ise merkez bankasını bir avuç bankerin kontrolünden çıkarmak isterken Jim Walker adındaki bir tetikçi eliyle öldürüldü. Walker, tetiğe basarken “Böyle olur diktatörlerin sonu” diyerek haykırmıştı!

Kim finans oligarşisine meydan okursa hemen de diktatör ilan edilir!

Mesaj netti. Bundan sonra ABD’deki bankerlere kim meydan okursa sonu bellidir. Şimdi sıra Trump’ta anlayacağınız.

ABD kriz batağında olan bir ülkedir. Sadece kamu, özel teşebbüs ve özel hane borçları 6 trilyon 700 milyon dolardan fazla. Pandemi sürecinde zaten bozuk olan sağlık sistemi de çöktü.

Ron Paul adındaki muhalif bir siyasetçi; “ABD’nin umursamadan büyüyen borçlarıyla askeri harcamaları eninde sonunda sistemin çökmesine neden olacaktır” demişti.

Fakat gözden kaçırılmaması gereken nokta; küreselcilerin servet savaşıdır. Çin merkezli yeni bir dizayn var. Yeni bir değişimin evresinde oluyor bunlar.

Türkiye ise eğer yanlış duyum değilse Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kuraklık, salgın vs. gibi durumlar için yeni bir ekip kurulmuş. Ve içeride de yeniden Gezi benzeri bir kalkışmanın hayat bulmaması için her türlü önlemini alıyor.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.