Kobani Operasyonu

5 Ekim 2014’te PKK terör örgütünün yöneticilerinden Murat KarayılanGençleri, kadınları 7’den 70’e herkesi Kobane’ye sahip çıkmaya, onurumuzu namusumuzu korumaya, metropolleri işgal etmeye çağırıyoruz” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu açıklamanın hemen ardından 6 Ekim 2014’te HDP Parti Meclisi ve MYK toplanarak terör örgütü PKK’nın yayımladığı metnin aynısını tekrar etti:

Kobani’de yaşanan katliam girişimine karşı 7’den 70’e bütün halklarımızı sokağa, alan tutmaya ve harekete geçmeye çağırıyoruz” diyerek “süresiz direniş” ilan ettiler.

Demirtaş ise; “AKP iktidarının Kobane’ye ambargo tutumunu protesto etmek amacıyla halklarımızı hemen şimdi sokağa çıkmaya ve sokağa çıkmış olanlara destek olmaya çağırıyoruz” diyerek katliamın fitilini ateşledi.

Bugün ise bazı siyasiler onun için özgürlük talebinde bulunuyor!

O dönem PKK terör örgütü yöneticilerinin ardı ardına şehirleri yakıp yıkmakla, Türkiye’yi tehdit eden birçok açıklaması oldu. HDP de papağan gibi tekrar etti. Destek oldu.

Sonuç: 35 ilde gerçekleştirilen şiddet olaylarında Diyarbakır'da yoksullara kurban eti dağıtan Yasin Börü ve üç arkadaşının da aralarında bulunduğu 37 kişi hayatını kaybetti, 221 vatandaş ile 139 polis yaralandı.

Sadece Diyarbakır’da 144 özel bina ve iş yeri, 16 kamu binası, 6 av bayisi, 17 özel ve kamu bankası, 4 okul, bir müze, 88 özel araç, 40 kamu aracı, bir parti binası ve 36 MOBESE kamerası zarar gördü.

Van'da ise 170 araç, 20 okul, 5 dini müessese, 40 kamu binası ve 523 iş yeri büyük hasar gördü. Hasara uğrayan kamu binaları, okullar, dernek binaları ve Kur'an kursları da baştan sona yenilenerek hizmete başladı.

Son günlerde Amerika’nın Suriye’de terör örgütlerini barıştırmaya yönelik hamleleri ve yapılan bazı anlaşmalar devletin gözünden kaçmadı. Bugün ise sabah saatlerinde 7 ilde yapılan operasyonda 82 kişi gözaltına alındı.

PKK, Kobani olaylarını sonradan hendek terörüne başvuracağı şiddetin altyapısı için kullandı.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar yaptığı açıklamada; “Bu tutuklamalar faşist iktidarın sindirme hamleleridir, barışa, kardeşliğe karşı yapılmıştır. Sömürüye, talana, faşizme karşı mücadele eden partimize yönelik susturma harekâtıdır” diyor. Duy da inanma!

Bu parti ne zaman barış dese ardından masum sivil insanlara yönelik terör saldırıları ve sokak çatışmaları gelir. FETÖ’nün adalet derken kastettiği neyse HDP ve PKK’nın da barış derken kastettiği odur.

Emperyalizmin uşaklığı yapan bir terör örgütünün ülkemizde başlattığı kanlı çatışma ortamlarını barış kisvesi altında savunan bu insanlar için ülkemiz toprakları zaten vaat edilmiş topraklar değil mi?

2014 yılında sokaklarda terör estiren masum insanları katleden bir yapılanma bugün devleti faşistlikle suçluyor ve haklı olduklarını iddia ediyor.

HDP ve PKK yaşanan olaylarda herhangi bir sorumluluk kabul etmeyip AK Parti’yi suçlarken CHP de buna dahil olmuştu.

Dolayısıyla bugün yapılan tutuklamalara ilk tepkinin CHP’den gelmesi sürpriz değil.O günlerde CHP İstanbul teşkilatı Kobani’ye destek yürüyüşü düzenleyeceklerini bile duyurmuştu.

Oysa örgüt militanları sokaklarda Atatürk büstü ve Türk bayrağı yakmıştı. CHP’nin Atatürk hassasiyeti de ancak bu kadar olur.

Sırtını Türkiye devletine değil de emperyalizme yaslamayı uygun gören HDP, bugün iktidarı faşistlikle suçlayarak işin içinden sıyrılacağını düşünüyor olmalı.

Araçlarında terör örgütüne silah taşıyan, yüzlerce masum insanı katleden bir teröristin taziye ziyaretine katılmayı tercih eden bu insanlar bir de üstüne“Saray Gladyosu” diyerek Erdoğan’ı katil, terörist, DAEŞ’çi ilan ettiler.

Bugün Kürt vatandaşlarımıza en büyük zararı bu parti vermektedir. PKK, Kürt düşmanı bir terör örgütüdür. Asıl hedef, binlerce yıl kol kola, yürek yüreğe aynı topraklarda yaşayan, düşmana karşı mücadele eden Türk ve Kürt birlikteliğine zarar vermektir.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.