Darbecilerle kutuplaşacağız!

Bugün kimi gazetecilerin kendisi için yas tuttuğu MümtazerTürköne bir yazısında; “Önce çıplak vaziyette katrana batırılacaklar, elleri arkadan bağlı eşeğe ters bindirilip memleketin orta yerinde teşhir edilecekler ve bu zorbaların kulakları çivilenecek” demişti.

Ardından “Onlar için hüküm vakti geldiğinde biz onlara adil davranacağız” demeyi de ihmal etmemişti. Sonra da “Kutuplaştıran Erdoğan” başlıklı yazılar kaleme almaya başladı.

Ardından Ali Bulaç, “Erdoğan saldırıyor, cepheleştiriyor,  kutuplaştırıyor ve ayrıştırıyor. Bu çok tehlikeli” diyordu. Firari FETÖ’cü Ekrem Dumanlı da “Kutuplaştırmak ateşle oynamak gibidir” diyerek tehdit ediyordu.

Sonra kalkıp, “Tayyip Bey’i iple mi asalım yoksa kazığa mı oturtalım?” diyen bir psikopatla özgür medya pozları bile vermişti!

10 Şubat 2016 tarihinde Pensilvanya’daki FETÖ elebaşı, “Bahar gelecek… Kendinizi affettik demeye hazırlayın, biz de intikam hissi yoktur” diyerek yeni bir dalganın işaret fişeğini ateşlemişti.

22 Şubat’ta da “Yakında onlara acıyacak duruma geleceksiniz, köksüz ağaçlar gibi devrilecekler” sözleriyle de tehditlerini devam ettirdi. O günden beridir içerideki CIA beslemeleri darbe demeye başladı.

Hele son günlerde hemen her fırsatta darbe çığırtkanlığı yapmaktan geri durmuyorlar. Hani bazı horozlar güneşin kendileri yüzünden doğduğunu sanırmış ya! Öyle bir durum.

Bu ülkede Mursi ve Erdoğan’ın resimlerini yan yana koyarak ” %52 ile idama mahkûm” oldu manşetleri atılırken, Erdoğan’ın boynuna geçirilmek üzere olan iple dergi kapakları çıkarken,  Ali Bulaç, muhafazakâr bir gazetenin manşetinden “kızgın demiri soğutalım” çağrısı yapıyordu!

Sözüm ona duayen(!) yazarlardan biri, FETÖ yayın organına verdiği bir röportajda “Söylemeye dilim varmıyor ama AK Parti tek başına iktidar olursa iç savaş çıkar ya da AK Parti tek başına iktidar olursa ülkeyi yönetemez” diyordu.

Tüm bunlar olurken muhafazakâr gazetemiz “kutuplaşıyoruz, aynı gemideyiz, gelin şu kızgın demiri soğutalım” şeklinde bir kampanya başlatmıştı. Ezikliğin de bu kadarı!

Hayatları özür dilemekle geçti.

Peki, siz hiç, “Yok öyle gelin canlar bir olalım, kardeş olalım falan. Geçin bunları. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” diyen birine, kendi cenahından en ufak bir tepki verildiğini duydunuz mu?

Ya da TV’de açıkça darbe çağrısı yapan birine yönelik kendi içlerinden bir özür vs yapıldığını hiç gördünüz mü?

O halde nedir bu ezikliğin nedeni? Neden bir FETÖ icadı olan “kutuplaşma” kavramı bizim dilimizde. Bu ülkede alenen darbe çağrısı yapılacak ve siz hala uzlaşma zemini arayacaksanız öyle mi?

Bu ülkenin tüm farklıklarını dışlayan, yasak getiren ve yok sayan zihniyetin hüküm sürdüğü bir dönemde; kızlarımızın başörtüsü yasağı yüzünden en temel hakları ellerinden alınırken, Kürtler anadillerinden mahrum bırakılırken, faili meçhul cinayetler işlenirken, insanlara kamu kurumlarında üçüncü sınıf insan muamelesi yapılırken, millet ekonomik krizlerle boğuşurken nedense kimse kutuplaşmadan bahsetmiyordu.

Ne zaman ki Erdoğan, tüm kesimlerin hak ve özgürlükleri konusunda adım atmaya başladı, askeri ve bürokratik vesayete karşı tavrını sivil siyasetten/ halktan yana belirledi, ülkesini dünyada parmakla gösterilen güçlü ve zengin bir ülke durumuna getirdi işte o vakit ülke kutuplaşıyor, diktatörleşiyor söylemleri gündeme geldi.

Hayır, biz darbecilerle ve darbecilere destek veren tayfa ile elbette kutuplaşacağız.

Erdoğan’ın ifadesiyle; “Bu ülkeye aidiyet duyan, bu ülkenin bayrağını, yıldızını her karış toprağını aynı sevgi ile bağrına basan herkesle, ırk, din, dil, sınıf ve mezhep ayrımı yapmadan birlik olacağız.”

Ancak bu ülkeye kastı olan, sürekli milleti tehdit eden darbe yanlılarını da ırk, din, dil, sınıf ve mezhep ayrımı yapmadan karşısında olacağız. Onlarla kutuplaşacağız.

İçimizdeki ezik, omurgasız, korkak, basiretsiz, samimiyetsiz, ikiyüzlü ne kadar aydın, yazar, sanatçı, siyasetçi varsa artık bunlardan arınmamız lazım. Türkiye artık ahlak, vicdan sahibi her kesimden kaliteli ve cesur insanların omuzlarında yükselmelidir. Çünkü alçak insan ülkesini de alçaltır.

Darbecilere gelince. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Bu sefer bedeli çok ağır olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.