Soylu'ya sahip çıkmak Türkiye'ye sahip çıkmaktır!

Dün gece birden bire istifa ettiğini duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye düşmanlarının bile beklemediği istifateşebbüsünde bulunarak kendisini seven milletineunutulmaz bir şok yaşattı.

Sokağa çıkma yasağından ötürü evlerinde kendini zor tutan halkımız, sosyal medya üzerinden daha önce hiçbir bakanın görmediği bir teveccühle Sayın Soylu'yu bu istifasından vazgeçirmeye çalıştı.

Milyonlarca mesaj yağdı. Hem istifanın arzedileceği Sayın Erdoğan'a hem Sayın Soylu'ya... Şükür ki, bu ani ve beklenmedik istifa girişimi yine ani ve beklenmedik katılımla sonuçsuz bırakıldı.

Milletçe gönül koymuştuk; bu nasıl olurdu?Nitekim kısa süre sonra Başkan Erdoğan, Soylu’nun istifasını kabul etmediğini resmi sosyal medya hesabından duyurdu.

Dünya tarihinde yeni bir zaman dilimine girdiğimiz bu süreçte, salgın nedeniyle adeta yoğun bakıma alınmış bir ülkede hain tuzak ve planlar yürütülmeye devam ederken, en ufak fırsatı değerlendirmekten geri kalmayacak iç ve dış düşmanlarımız dün bir kez daha ifşa oldu.

Düşmanın hedef aldığı en önemli isimlerden biri de bakan Soylu’ydu. Ülke içinde FETÖ ve PKK başta olmak üzere, salgın nedeniyle iç problemleriyle meşgul görünseler de,ülkemizi kuşatma planlarından vazgeçmeyen uluslararası güçler de hakkımızdaki beklentilerini koruyor.

Birgün bu salgın elbet son bulacak.

Ancak;

Unutulmaması gereken bir gerçek var ki, ülke içinde belirebilecek herhangi bir gaflet ve ihmal anı, milletçe yeni ağır bedeller ödememize de sebep olabilir.

Süleyman Soylu yakın tarihimizin en başarılı devlet adamı kimliğine sahip biri olduğunu göstermiş, fevkalade şartlarda denenmiş bir isimdir. Başkanlık Sistemi'nin tahkim edilmesi noktasında gereken üstün hizmet anlayışını ve görev aşkını ispatlamıştır.

İstifa duyurusunda kullandığı cümleler bile, kendisinin şövalye karakterini resmetmektedir.

Bu da vatansever insanlar olarak her birimiz için şu anlama gelmektedir;

Süleyman Soylu'ya sahip çıkmak Türkiye'ye sahip çıkmaktır.

Çünkü Süleyman Soylu, bir bakan olmanın ötesinde, bizim için fedai ruhuna sahip, soylu bir halk adamıdır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar