Virüsle "ittifak" arayışına girdiler!

Virüsle "ittifak" arayışına girdiler!

Ne yapmak istiyorlar? Ne olsun istiyorlar? Bu nasıl bir ruh halidir? Bu nasıl bir muhalefet etme biçimidir?

Akşam yazarlarından Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Türkiye'de hırstan gözü dönmüş ve artık iyice zıvanadan çıkmış muhalefetin durumunu "virüsle siyasi koalisyon" olarak nitelendirdi...

"Ne yapmak istiyorlar, ne olsun istiyorlar?" diye soran Hacısalihoğlu, şunları yazdı;

"Yapılan her şeyden kötülük üretmenin peşindeler. Hiçbir şeye iyi tarafından bakmıyor, yapılan iyi işleri bir türlü hazmedemiyorlar. Bu nasıl bir ruh halidir? Bu nasıl bir muhalefet etme biçimidir? Akıl alacak gibi değil.

Ortada tam bir fitne çabası, arayışı ve bundan sonuç elde etme beklentisi var. Bu durum salgınla mücadele günlerinin tarihine kara leke olarak işlenmeye aday.

"Her yolu deniyorlar..."

Virüsle adeta ittifak ederek, koalisyon kurarak iktidar düşürmenin peşindeler. Her yolu deniyorlar. Cumhurbaşkanlığından evlere gönderilen hediye paketlerinin, ortada hiçbir kanıt olmadan virüs bulaştırdığını söyleyebiliyor, salgın rakamlarının yanlış olduğu propagandasını yayabiliyor, Sağlık Bakanlığı Bilim Kuruluna fitne sokabilmeyi deneyebiliyor, Dünya Sağlık örgütü ve diğer birçok ülkenin kabul ettiği Türkiye başarılarını gölgeleyebiliyor, iyi olan ne varsa karalamaya yeltenebiliyorlar.

Devletin topyekun harekete geçerek, yerel yönetimlerle işbirliği içinde attığı adımları, kanununun gereği olan zorunlulukları muhalefet yapmak için hiçe saymalar, belediyelerinde içinde olduğu İl Pandemi kurularında olmayıp, paralel kurullar oluşturmalar, paralel bilim kurulları kurmalar ve asıl buralarda siyaset yapıp, bilimi ıskalamalar gözden kaçmıyor."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.