Mavi Marmara Şehitleri İstanbul´da anıldı

Mavi Marmara Şehitleri İstanbul´da anıldı

Siyonist İsrail rejimi tarafından şehit edilen Mavi Marmara şehitlerinin bir kısmı İstanbul´da Edirnekapı Şehitliği´ne defnedilmişti. Kudüs Gönüllüleri 10. yılında kabir başında bir anma programı gerçekleştirdi.

Dünyanın 37 ülkesinden birçok insan hakları savunucusu, aktivist, yardım gönüllüsü, gazeteci, avukat ve birçok meslekten insanın içerisinde bulunduğu Mavi Marmara gemisinin siyonist işgalciler tarafından saldırıya uğramasının üzerinden 10 yıl geçti. 

İstanbul Edirnekapı'da medfun bulunan Mavi Marmara şehidlerinden Necdet Yıldırım ve Cevdet Kılıçlar, "Kudüs Gönüllüleri Derneği" tarafından düzenlenen etkinlikle mezarları başında anıldı.

basin.jpg

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan anma etkinliği, Kudüs Gönüllüleri Derneği Sözcüsü Nurettin Şirin'in konuşmasıyla devam etti.

Şirin, "Bugün siyonist rejimin tarihteki en barbar katliamlarından biri olan Mavi Marmara katliamının onuncu yılında şehidlerimizin kabrinin başında şehidlerimizi anarken aslında biz Kudüs davasına karşı, Mescid-i Aksa davasına karşı olan vefamızı, sadakatimizi göstermek için buraya geldik. Şehidlerimizi anmak sadece bireysel anlamda şehidlere vefa değildir. Şehidlerimizi anmak, tarih boyunca kendilerini Allah yolunda kurban veren bütün azizlerimize değer vermektir. Şehidlerimizi anmak, yeryüzünün her bir tarafında hakkın hâkimiyeti için, mazlum ve Müslümanların savunulması için, İslam ahkâmının korunması için mücadele verirken candan geçen yiğitlerimize vefa göstermektir. Kudüs şehidlerimizin varisleri olarak buradayız." diye konuştu.

genel.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.