Kurtuluş Tayiz: "Lokal, sınırlı bir suçlama ve karalamanın ötesinde..."

Kurtuluş Tayiz: "Lokal, sınırlı bir suçlama ve karalamanın ötesinde..."

inceden inceye hesaplanmış, zaman ayarlı, planlı bir suikast biçiminde hedef alındı.

Akşam gazetesi yazarlarından Kurtuluş Tayiz, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'u hedef alan operasyonu şu şekilde yorumladı;

"İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’u hedef alan dikkat çekici bir “itibar suikastı” kampanyası yürütülüyor. Bu algı operasyonunun “Dikkat çekiciliği”, FETÖ’nün hakim olduğu dönemlerden kalma kimi özellikler taşımasından kaynaklanıyor.

Yani lokal, sınırlı bir suçlama ve karalamanın ötesinde; Altun, inceden inceye hesaplanmış, zaman ayarlı, planlı bir suikast biçiminde hedef alındı.

Her ne kadar paravan olarak CHP ve networku kullanılmış olsa da arka planda FETÖ ve başka güçler bulunmaktadır. Bu suikastın profesyonelliği zaten arka plandaki yapıların niteliğini de ele veriyor.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u hedef alan itibar suikastının esas sebebi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “iletişimini” doğru ve etkili yürütmesidir. Altun’un, Erdoğan’ı hedef alan sinsi kampanyaları doğru bir şekilde deşifre etmesi, failleri işaret eden güçlü iletişim dili, kendisinin hedef alınmasının başlıca sebebi olmuştur. Bu itibar suikastı ile Altun “aradan çıkarılmaya” çalışılmaktadır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum