Giyimden gıdaya, kırtasiyeden ev eşyasına. Bu markette her şey ücretsiz

Giyimden gıdaya, kırtasiyeden ev eşyasına. Bu markette her şey ücretsiz

Diyarbakır'da, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından açılan 'Hayır Market'inde her şey ücretsiz... Çeşitli meslek guruplarından gönüllülerin çalıştığı markette, giyimden gıdaya, kırtasiyeden ev eşyasına kadar hemen hemen bütün ürünler mevcut.

Türkiye Diyanet Vakfı ve Yenişehir İlçe Müftülüğü tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin ücretsiz alışveriş yapabilecekleri 'Hayır Market'i açıldı.

100'ün üzerinde gönüllü tarafından önce mahalleler taranarak fakir, yetim ve ihtiyaç sahibi kişiler tespit ediliyor, ardından bu kişiler markete getirilerek tüm ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanıyor.

img-20201128-104250.jpg

 İhtiyaç sahiplerinin evlerinde neyin eksik olduğunu bilmedikleri için yardım kolisi dağıtmak yerine kişilerin kendi ihtiyaçlarını kendileri belirleyip alışverişlerini buna göre yapabildiğini aktaran bölge müftüsü Bilik, şöyle konuştu: Hayır marketimiz 2019'da kuruldu. Hayır marketimiz kendi görev alanımız içinde yer alan fakir, yetim ve mağdur insanların ihtiyaçları olanları karşılamaktır. Burası tamamen hayırseverlerimizin ve gönüllülerimizden müteşekkil olan grup tarafından karşılanıyor. Burada yaklaşık olarak 100 gönüllümüz var. Her mahallede, her semtte fakir, yetim, gariban, mağdur hangisi varsa tespiti yapılıyor gönüllülerimiz tarafından. Sonra alınıp buraya getiriliyor.

img-20201128-104227.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.