Cumhuriyet gazetesinin rezil manşetine medyadan da büyük tepki geldi!

Cumhuriyet gazetesinin rezil manşetine medyadan da büyük tepki geldi!

140 Medya kuruluşu ortak bildiri yayınladı!

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı tarafından dağıtılan hediye paketleri ile ilgili “Koronavirüs yayabilir” şeklinde rezil ifadelerle haber yaparak algı oluşturmaya çalışan Cumhuriyet Gazetesine 140 medya kuruluşu yaptıkları ortak açıklama ile tepki gösterdi.

rezil-mansete-tepki.jpg

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

Erdoğan düşmanlığı vicdanları kör etmiş

“Cumhuriyet gazetesinde Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen hediye paketlerinden ‘koronavirüs bulaşabilir’ şeklinde bir haber yer almıştır. Ön yargılı biçimde yapılan haber hiçbir şekilde bilimsel bir gerçekliğe dayanmamaktadır. Haberin yapılış amacının Erdoğan’ı ve Cumhurbaşkanlığı makamını yıpratmak olduğu anlaşılmaktadır.

"Operasyon haberciliği"

Ülkemiz ve Dünyanın içinden geçtiği sancılı korona süreci malumdur. Bu süreçte çok ciddi can kayıpları yaşanmaktadır. İnsanlar işlerin kaybetmiştir. Böylesine sancılı bir süreçte yapılan habercilik operasyon haberciliğidir.”

Konuya ilişkin açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan da şunları dile getirdi: “İnsanımızın can derdine düştüğü bu kritik günlerde yapılan bu yalan haber halkımızı paniğe sevk etmiştir. Amacın kaos ve panik oluşturmak olduğu açıktır. Sayın Erdoğan’a olan düşmanlık vicdanları kör etmiştir. Bu haberler planlı ve sistemli bir biçimde devam etmektedir. Önce Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ı hedef alarak yirmi yıl önce babası tarafından alınan arsayı yeni almış gibi gösterdiler. Sonra İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u hedef aldılar. Şimdi de Sayın Erdoğan’ı yıpratmaya çalışıyorlar. Cumhuriyet’i bu yalan haberleri nedeniyle 140 yerel medya kuruluşu adına kınıyoruz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.