Bir ilk daha; Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi açılıyor!

Bir ilk daha; Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi açılıyor!

"Gelecek teknolojide, teknoloji geleceğin okulunda..."

“GELECEK TEKNOLOJİDE, TEKNOLOJİ GELECEĞİN OKULUNDA”

TEKNOLOJİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ AÇILIYOR

21. yüzyıl becerilerinin kazandırılması hedefi ile program çeşitliliğine giderek çok çeşitli alanlarda eğitim veren Anadolu imam hatip liseleri şimdi de teknoloji alanında eğitime adım atıyor. İstanbul /Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2020-2021 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak “yeni ortaöğretim tarasarımının” ilk defa pilot olarak uygulanacağı okulda teknoloji ve fen lisesi programları uygulanacak.

teknoloji-imam-hatip-lisesi-aciliyor.jpg

Her iki programdaki öğrenciler de oluşturulacak yeni teknoloji programında yer alabilecekler. LGS sınavı sonuçlarına göre merkezi yerleştirme ile 90 erkek öğrenci İngilizce hazırlık sınıfına alınacak. Ara sınıflara öğrenci alımı yapılmayacaktır. Okulun öğrenim süresi hazırlık(İngilizce)+ 4 yıl şeklindedir.

teknoloji-bir.jpg

Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yapılan bilgilendirme şu şekilde;

ÜÇ DİLDE İLETİŞİM BECERİSİYLE DÜNYAYA AÇILIYORUZ

Hazırlık sınıfında öğrenciler İngilizceyi dilin dört temel becerisine göre Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde “aracı dil-siz”  eğitim yaklaşımıyla uluslararası düzeyde öğrenme imkanına sahip olacaklardır. İngilizce ile beraber Arapça ve isteğe bağlı olarak Çince yada Japonca dillerinden birini öğrenme imkanı sunulmaktadır. Dilin daha iyi öğretilebilmesi adına yurt içi ve yurt dışı dil kampları ve “Tutarial” sistemle birebir eğitim uygulaması yapılacaktır.

teknoloji-imam-hatip-uc.jpg

BİLİM VE TEKNOLOJİDE ÖNCÜ NESİLLER

Hazırlık sınıfından itibaren başlayacak olan teknoloji eğitimimizde tasarım, ileri robotik, nesnelerin interneti, yazılım teknolojileri, yapay zeka, havacılık ve uzay teknolojileri gibi dersler bulunmaktadır. Teknoloji eğitimimizin temeli proje tabanlı öğrenmeye ve bilim mentörleri eşliğinde takım çalışmalarına dayanmaktadır. Programın sonunda öğrencimizin kendi projesini yapabilir düzeye gelmesi hedeflenmektedir. Fen lisesi programımızda STEM eğitim modeli hayata geçirilecek olup öğrenciler üst düzey laboratuvar deneyimi gerçekleştirebileceklerdir. Fen ve teknoloji alanlarında üniversiteler ve teknoloji kurumlarıyla yürütülen iş birliğiyle danışmanlık ve eğitim desteği alınacaktır.

teknoloji-imam-hatip-iki.jpg

AKADEMİK EĞİTİMİMİZLE ÜNİVERSİTEYE HAZIRIZ

Öğrencilerimizi okulumuzda seçkin akademik kadrosu, bireysel danışmanlık ve koçluk sistemi ile birebir takip edilen, periyodik deneme sınavları ve akademik öğrenmelerle destekleyerek yükseköğretime hazırlarız.

ÖZEL İMKÂNLARIMIZ

Okulumuz, barınma/yurt imkânı, ferah yemekhanesi, kafeteryası, tam donanımlı spor salonu, 250 kişilik konferans salonu, mescidi, nitelikli kütüphanesi ve özgün laboratuvar ve atölyeleriyle gelecekteki öğrencilerini bekliyor.

Akademik ve teknolojik yönden iyi yetişmiş dijital çağa hazır, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesine katkı sunabilecek gençlerin yetiştirilmesini hedefleyen okulumuzda verilen inanç, değerler ve güzel ahlak ve 21. Yüzyıl becerilerinin kazandırıldığı temel İslam bilimleriyle öğrencilerimizi geleceğin mesleklerine hazırlıyoruz. 

teknoloji-imam-hatip-dort-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.