Berat Albayrak'a yönelik saldırılara bir cevap daha; "Aile üzerinden siyaset yapmak ahlâksızlıktır!"

Berat Albayrak'a yönelik saldırılara bir cevap daha; "Aile üzerinden siyaset yapmak ahlâksızlıktır!"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yönelik saldırılara da cevap verdi

CHP sözcüsü Faik Öztrak'ın Bakan Albayrak'ı hedef alan sözlerine bir cevap daha geldi...

Aile meselesinin siyasete konu yapılmaması gerektiğini belirten AK Parti Sözcüsü Çelik, Bakan Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'ın hayatı boyunca statüko sosyetesine karşı mücadele ettiğini belirtti.

ak-parti-sozcusu-omer-celik.jpg

AK Parti sözcüsü, aileyi siyasete malzeme yapan CHP ve sözcülerine cevap verdi

"Sadık Albayrak statüko sosyetesine karşı mücadele etmiştir"

Ömer Çelik, konuyla ilgili şunları söyledi; "Aile meselesini siyaset konusu yapmak bütün partilerin tabanındaki vatandaşlarımız tarafından ahlak dışı olarak nitelendirilmektedir. Israrla CHP sözcüleri tarafından bu ihlal edilmektedir. Bir de sosyete damat diye bir şey uydurulmuştur. Benim bildiğim sayın Bakanımızın babası Sadık Albayrak, statüko sosyete ile mücadele eden birisidir. Sayın Sadık Albayrak'ın yaşadığı hayat, yazdığı kitaplar ortadadır. Statüko sosyetesine karşı mücadele etmiştir."

“Ahlâksızlık”

Türkiye'de bir oligarşik siyaset, ekonomik model oluşmuşsa bunun altında imzası olanlar bugün aile kavramları üzerinden sosyete gibi kavramlar kullanıyorlar. Aile kavramını kim hangi şekilde, hangi sebeple siyaset konusu yapıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır.

Hangi partide olursa olsun, sağduyulu arkadaşlarımızın, demokrat arkadaşlarımızın olduğunu biliyorum. Temel ahlak değerlerinde uzlaşacağımız alanlar vardır. Zekası, aklı yeten çıkar ekonomi, siyaset, dış politika konusunda argümanını söyler. Siyasi akılla argüman üretemeyince, 4 tane köşe yazarının söylediklerini tekrar etmişlerdir."

berat-albayrak-sadik-albayrak-001.jpg

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: "Gurur duyuyorum!"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın “sosyete damat” sözlerine Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak şöyle cevap vermişti;

"Bu ifadeyle beni aşağıladıklarını sanıyorlar ama ben hayatta şu iki şeyden gurur duyuyorum. Birincisi Sadık Albayrak'ın oğlu olmak, ikincisi ise Recep Tayyip Erdoğan'ın damatı olmaktır. Birincisi her türlü fedakarlıkla çocuklarını okutan bir baba... İkincisi de Türk-İslam tarihinin en önemli lideri... Benimkisi bir dava ve gönül ilişkisi... Ölümüne bir ilişki... Böyle bir ilişkide damat olmak benim için şereftir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.