Arka taraflarını amacı dışında kullanan sapıkları savunmak için İslâm'a hakaret eden Ankara Barosu hakkında soruşturma başlatıldı!

Arka taraflarını amacı dışında kullanan sapıkları savunmak için İslâm'a hakaret eden Ankara Barosu hakkında soruşturma başlatıldı!

Arka taraflarını amacı dışında kullanan sapıkları savunmak için dün rezalet bir bildiri yayınlayan Ankara Barosu, sapıklara "halk" demiş, Diyanet İşleri Başkanını destekleyen normal halka da hakaret ederek kin ve nefret kustmuş, İslâm'a saldırmıştı!

Arka taraflarını "amacı dışında" kullanan sapıklar yine gündeme geldi!

Diyanet İşleri Başkanı'na "din öğretmeye" kalkarken, İslâm'a ve Müslümanlara kin kusan Ankara Barosu, halkın değerlerini değil, "g*tsel sorunları" olanları savunarak, normal halkı da kınamıştı!

Ankara Barosu'na birçok kişi tepki göstermişti. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Barosu yöneticileri hakkında Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a yönelik açıklama nedeniyle soruşturma başlattı.

Yapılan açıklamada, "Ankara Barosu’nun 26.04.2020 tarihli ve “Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın İnsanlığın Bir Kesimini Nefretle Aşağılayıp Kitlelere Hedef Gösterdiği Konuşmasıyla İlgili Basın Açıklaması” başlıklı açıklaması nedeniyle, Cumhuriyet Başsavcılığımızca, Ankara Barosu hakkında, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 216/3 maddesi kapsamında, Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama suçundan re’sen soruşturma başlatılmıştır." denildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.