Hanfendi de yok yok, Devlet Bahçeli, boşuna "ihanet oluşumu" dememiş!

Hanfendi de yok yok, Devlet Bahçeli, boşuna "ihanet oluşumu" dememiş!

Türk Tabipler Birliği isimli kurumun başına seçilen hanfendi de yok yok! PKK destekçiliğinden, Türk askerine laf sokmaya kadar!

Devlet Bahçeli'nin 'İhanet Oluşumu' olarak nitelendirdiği Türk Tabipleri Birliği'nin başkanlığına seçilen Şebnem Korur Fincancı, Ermenilerin soykırım yalanlarını savunup Türkiye'yi suçlayan bir isim olarak tanınıyor.

Şebnem Korur Fincancı, İmralı'da tutuklu bulunan PKK elebaşı Abdullah Öcalan için kurulan "Öcalan'a Özgürlük Platformu"nun da kurucuları arasında yer almıştı.

İdeolojik hesaplar yaparak hükümetin attığı her adımın karşısına yer alan Türk Tabipler Birliği'ne karşı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den "kapatılsın" çağrısı gelmişti.

MHP Lideri'nin bu çağrısının ardından siyasi isimler arasında tartışmalar çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipler Birliği'nin kapatılmasını saçma olarak değerlendirdi. CHP'ye HDP'den de destek geldi.

ttb-baskani.jpg

YENİ BAŞKAN SEÇİLDİ

Tartışmalar devam ederken Türk Tabipler Birliği yeni başkanını belirlemek üzere seçime gitti.

Seçimlerin kazananı Şebnem Korur Fincancı oldu.

TTB Başkanı olan Fincancı, geçmişte oldukça tartışılan açıklamalara imza atan bir isim olarak biliniyor.

HENDEK OPERASYONLARINA KARŞI İMZA TOPLADI, TÜRK ASKERİNE DİL UZATTI

Türk askerinin hendek kazan teröristlere yönelik operasyonlar düzenlediği dönemde imza toplayan isimlerden biri olan Fincancı, Türk askerini Cizre'de katliam yapmakla suçladı.

ttb-iki.jpg

ERMENİ YALANLARINI SAVUNUYOR

Ermenistan'ın soykırım yalanlarını da savunan Şebnem Korur Fincancı, verdiği bir röportajda "Bahattin Şakir, Teşkilatı Mahsusa'nın siyasi masa şefi. Özellikle de Ermenilerin katledilmesinde, soykırım sürecinden birinci derecede sorumlu olan kişilerden biri olarak adı geçen insan. Tabii bir hekimin, özellikle de insanların katledilmesininde oynadığı rol hepimiz için çok ağır. Hep beraber, özellikle meslektaşları olarak utanç duymamak elde değil elbette." ifadelerini kullanmıştı.

ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK İSTEDİ

Şebnem Korur Fincancı, İmralı'da tutuklu bulunan PKK elebaşı Abdullah Öcalan için kurulan "Öcalan'a Özgürlük Platformu"nun da kurucuları arasında yer aldı.

PKK GAZETESİNE DESTEK

Fincancı, PKK'nın gazetesi olarak bilinen ve daha sonra kapatılan Özgür Gündem'in de bir dönem nöbetçi genel yayın yönetmenliği görevini yapmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.