Devlet Bahçeli: "PKK’yla işbirliğinin, FETÖ’yle diyaloglarının demokratik faturasına mutlaka katlanacaktır!"

Devlet Bahçeli: "PKK’yla işbirliğinin, FETÖ’yle diyaloglarının demokratik faturasına mutlaka katlanacaktır!"

Kılıçdaroğlu'nun Grup toplantısında, "Mafya bozuntusu" sataşmasıyla başlayan tartışmaya MHP lideri Devlet Bahçeli de katıldı!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, "Mafya bozuntusu" sözleri ile başlayan tartışma daha da sertleşti...  Tartışmaya, MHP lideri Devlet Bahçeli de katıldı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün partisinin grup toplantısında AK Parti'nin yargı reformunu eleştirirken, “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçılarını serbest bırakıp, düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” ifadelerini kullanmıştı.

Çakıcı, Kılıçdaroğlu'na ağır ifadelerle cevap verdi!

Çakıcı, yayınladığı mektupta "Fasulye çubuğu ile seni tanıştırırım.", "Vatan hainleri ile Devlet Bahçeli'yi aynı potaya koyarsan, hayatının en büyük hatasını yaparsın." demişti.

Bunun ardından Kılıçdaroğlu da "Çakalların olduğu yerde bize kimse bir şey söyleyemez." açıklamasında bulunarak Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Tartışmaya Devlet Bahçeli de katıldı; "Alaattin Çakıcı dava arkadaşımdır."

Bu gelişmelerin ardından Çakıcı bu kez, "Kılıçdaroğlu ve avanesine" ifadeleriyle başlayan bir açıklama kaleme alarak CHP Liderine bir cevap daha vermişti.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Alattin Çakıcı arasında yaşanan tüm bu gelişmeler üzerine MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter hesabından Kılıçdaroğlu ile Çakıcı gerilimine ilişkin açıklama yaptı.

bahceli-alaattin-cakici-foto.jpg

Devlet Bahçeli'nin açıklaması şu şekilde:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun habis ve hastalıklı konuşmaları dikkatle incelendiğinde nasıl bir girdabın içine düştüğü, nasıl bir hezeyan ve melanete gömüldüğü gayet net olarak anlaşılacaktır. Üslubunun kindarlığı, siyaset usulünün kirliliği herkesin malumudur.

Kılıçdaroğlu’nun terörist Demirtaş’a hürmet ve hayranlığı bellidir. Soros’un tetikçisi ve tedarikçisi Osman Kavala’ya sevgi ve sempatisi bilinmektedir. Ellerinde Mehmetlerimizin kanı bulunan bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerle iç dışlı olduğu ise son derece berraktır.

Bu durum kapsamında CHP Genel Başkanı’nın hakaret ve hıyanetlerine sosyal medyadan yayımladığı bir açıklamayla tepki gösteren değerli Ülküdaşım Alaattin Çakıcı’ya mafya bozuntusu demek, yeraltı dünyasının karanlık yüzü suçlaması getirmek müfterilik, seviyesizlik, rezilliktir.

Kamuoyu nezdinde algı oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu ve yanında yöresinde yuvalanan işbirlikçilere cevabım şudur: 1-Alattin Çakıcı bir Ülkücü şehidimizin oğludur. 2- Alaattin Çakıcı ülke ve millet sevdalısı bir Ülkücüdür. 3- Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır.

Elbette üzerine atılı suçların bedelini uzun yıllar cezaevinde kalarak ödemiş bir vatan evladıdır. Kılıçdaroğlu mafya arıyorsa, yeraltı dünyasının kanlı yüzlerini görmek istiyorsa el ele, gönül gönüle olduğu hainlere bakması, şayet onuru varsa nedamet duyması tavsiyemdir.

Kılıçdaroğlu, aleyhine işleyen gündemi değiştiremez, yama tutmayan açıklarını asla kapatamaz. PKK’yla işbirliğinin, FETÖ’yle diyaloglarının demokratik faturasına mutlaka katlanacaktır. CHP’nin tarihi sorunu Kılıçdaroğlu ve ekibidir. Bu sorun kanserleşmiş, vücuda yayılmıştır."

CHP'den yeni açıklama geldi!

Söz konusu tartışmalar devam ederken CHP'den de konuya ilişkin bir açıklama yapıldı.

CHP İletişim Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklamada: "Savcıların görevlerini yapmalarını; bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz" ifadeleri kullanıldı...

basin-aciklamasi.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.