Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Vesayetin, terör örgütlerinin darbecilerin tuzaklarını bozuyoruz!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Vesayetin, terör örgütlerinin darbecilerin tuzaklarını bozuyoruz!"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Sakarya, Yalova, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale 7. Olağan İl Kongrelerine Vahdettin Köşkü’nden video konferans yöntemiyle bağlanarak, partililere hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Sakarya, Yalova, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale 7. Olağan İl Kongrelerinde yaptığı konuşmada, “Vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin ve bu melanetleri ülkenin başına saranların oyunlarını boşa çıkartarak, tuzaklarını bozarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını sürdürüyoruz” dedi.

cumhurbaskani-erdogan.jpg

Erdoğan, bugünkü kongrelerde 42 il kongresini tamamladıklarını belirterek, Şubat ayı sonuna kadar tüm il kongrelerini yaparak 7. Olağan Büyük Kongre hazırlıklarını tamamlayacaklarını söyledi.

AK Parti’nin, Türkiye’yi 18 yılda Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların beş katı, 10 katı hak ve özgürlük açılımlarıyla, yatırımlarla, projelerle donatan bir parti olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin de girdikleri her zorlu mücadelede 15 Temmuz’da olduğu gibi yanlarında yer aldığını, destek ve cesaret vererek her daim vefasını gösterdiğini kaydetti.

“Davası hak olanın yardımcısı Hakk’tır. Hak olan davada zafer de muhakkaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlayışla görev yapan tüm teşkilat mensuplarına, partililer şükranlarını sundu.

"Türkiye'yi yeniden sefalet günlerine döndürme hesapları yapanlara meydanı bırakmayacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendini AK Parti ailesinin bir ferdi olarak hisseden herkese gönlümüz de, kapımız da, partimizin tüm kademeleri de sonuna kadar açıktır, açık kalacaktır. AK Parti 83 milyon vatandaşımızın tamamını kucaklayacak gönül genişliğine, hizmet şevkine, mücadele azmine sahip bir partidir. Unvanı olsun veya olmasın herkesin davamıza yapacağı bir katkısı mutlaka vardır” ifadelerini kullandı.

-“Türkiye’yi yeniden eski kriz, kaos, baskı ve sefalet günlerine döndürmenin hesaplarını yapanlara meydanı asla bırakmayacağız” dedi.

* “Bin yıldır üzerinde yaşadığımız bu topraklarda elde ettiğimiz her kazanımın gerisinde milyonların alın teri, milyonların emeği ve azmi, milyonların kanı vardır. Malazgirt’ten bugüne millet olarak mücadelesiz geçen tek bir günümüz yoktur. Tabii aradan bin yıl geçse de hâlâ bize bu vatanı yakıştıramayanlar, çok görenler olduğunu biliyoruz. Bir asır önce milletimizi Çanakkale’de bu topraklarda izi kalmayacak şekilde silmeye çalışanlara verdiğimiz cevabı hâlâ hazmedemeyenler olduğunu biliyoruz. Dört bir yandan işgale uğramış, ordusu ve Meclisi dağıtılmış, nefes yolları tıkanmış, Anadolu’da yakılan ve zafere ulaşan istiklal ateşinden canı yananların hâlâ aynı hayalin peşinde olduğunu biliyoruz. Rahmetli Menderes’in öncülüğünde geçtiğimiz milletin değerlerine dayalı çok partili siyasi hayatla birlikte ellerinden kayıp giden tek parti faşizmine hâlâ özlem duyanlar olduğunu biliyoruz. Rahmetli Özal’ın Türkiye’yi dünyanın itibarlı ve seçkin ülkeleri arasına sokmak için başlattığı reformları kabullenemeyenlerin yaşadıkları savrulmaları da biliyoruz. Ve nihayet AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında Türkiye’yi demokraside ve ekonomide getirdiği seviyeyi görmemek için gözlerini kapatanları, kulaklarını tıkayanları, kalplerini karartanları da biliyoruz.”

"Vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin tuzaklarını bozuyoruz"

 “Ana karnındaki çocuktan okula giden evlatlarımıza, çalışanlarımızdan ömrünün son demlerindeki büyüklerimize kadar getirdiğimiz hizmetlerden hayatının her alanında her an faydalanmayan tek bir kişi bulamazsınız. Vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin ve bu melanetleri ülkenin başına saranların oyunlarını boşa çıkartarak, tuzaklarını bozarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını sürdürüyoruz” diye konuştu.

“Milletten demokrasinin kurallarıyla alamadıkları yetkinin eskiden olduğu gibi gaspla kendilerine takdimini bekleyenler hiç kusura bakmasınlar daha çok beklerler” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın tarihin en köklü yönetim reformunu yaparak, millî iradenin üstünlüğünü tahkim ederek bu yolu tamamen kapattıklarının altını çizdi.

AK Parti’nin kazandığı seçimlerdeki söylemlerini anımsatarak, 2023 seçimlerinde milletin karşısına çok daha büyük bir vizyonla, çok daha büyük bir heyecanla çıkacaklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü biz Cumhur İttifakı’yız, çünkü biz AK Parti’yiz. Çünkü biz milletin bağrından çıkmış ve sadece millete borcu olan bir hareketiz. Çünkü biz mazlumların ve mağdurların umudu Türkiye’yiz. İnşallah milletimizle birlikte yazacak, daha çok başarı hikâyelerimiz var. Siz dava ve yol arkadaşlarımdan bu süreçte daha fazla gayret, çok daha samimi çaba, çok daha büyük fedakârlık bekliyorum” sözlerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.