CHP'ye burdan bakacaksın!

CHP'ye burdan bakacaksın!

Ezana yapılan saldırı-saygısızlık karşısındaki "sessizlikleri" bir yana, bir de "yavuz hırsız" rolüne bürünüp, "Siz de dombıra çaldınız" yalanına başvurdular!Ağrı Belediye Başkanı, CHP'ye bu belgeyle cevab verdi!

parantez-ozel-haber-ic-logo-jpeg-002.jpg

İzmir'de Camilerden "çav bella" çalınması alçaklığına sessiz kalan CHP, bugün bayağı bir yalana başvurarak, "Ağrı'da da camilerden dombıra çalındığını" iddia etti. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan paylaşılan bu görüntünün montaj olduğunu söyleyerek, bu yalanın düzeltilmesini istedi.

Sayan, CHP sözcüsü Faik Öztrak'ı etiketleyerek; "Sayın Öztrak bugün yapmış olduğunuz açıklamada Ağrı’da camilerde dombra müziğinin çalındığını söylemişsiniz.. Seçim otobüsü camiinin yanında geçerken oluşan görüntüyü art niyetli bazı kişiler montajlayıp servis etmişlerdi. Asla böyle bir şey yok. Lütfen düzeltelim" dedi... Yanlış düzeltilmediği gibi, bu defa da CHP lideri Kılıçdaroğlu, suç bastırmak istercesine daha çirkin bir paylaşım yaptı ve oda "dombıra çalındığını" iddia etti.

Kılıçdaroğlu; "Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!" diyerek terbiyesizlik de yaptı..

"Yalan karakterleri olmuş!"

Bütün uyarılara ve bilgilendirmelere rağmen yanlışlarını düzeltmeyen CHP sözcüsü Faik Öztrak ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na cevab veren Savcı Sayan, "Yalan karakterleri olmuş" diyerek, şu açıklamayı yaptı; "Ağrı’da camilerde Dombra çalındığını iddia ettiler. Asılsız bilgi olduğunu kendilerine bildirmeme rağmen düzeltmediler. Yalan karekterleri olmuş. Kentimiz bundan çok incinmiştir. Ağrı halkı adına Kendilerine dava açacağız"

ABD Büyükelçiliği'nin CHP Raporu

CHP'nin bu anlamsız, iftiracı tavrı karşısında, CHP'de neler döndüğünü anlamayı kolaylaştıran bir belge daha yayınlayan Savcı Sayan; bir dönem CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Yılmaz Ateş'in açıklamalarını "Bomba açıklama" vurgusu ile paylaştı.

Sayan'ın paylaştığı belgelerde; ABD Ankara Büyükelçiliği'nin 2008'de yazdığı bir rapor hatırlatılıyor ve "ABD'nin çıkarları için Deniz Baykal CHP'nin başından gitmelidir" deniliyor...

savci-sayan-chp-ile-ilgili-abd-raporunu-paylasti.jpg

İşte Savcı Sayan'ın paylaştığı o belge...

1-002.jpg213.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.