Berat Albayrak niçin hedefte?

Berat Albayrak niçin hedefte?

Bu olağanüstü kriz sürecinde büyük bir başarı sergileyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a hergün dışardan ve içerden saldırıyorlar?Niçin?..

Bütün bir dünyayı kıskacına alan, ekonomiyi, ulaşımı, sağlığı, topyekûn hayatı durduran koronavirüs salgınından dolayı olağanüstü bir süreçten geçerken, Türkiye'de, bu büyük kriz sürecinde attığı hayati derecede önemli adımlarla büyük bir başarı sergileyen Berat Albayrak, hemen hergün içli ve dışlı saldırıların hedefi oluyor...

Peki niçin?

Bu "niçin"in cevabından da önce, bir şey daha dikkat çekiyor; içli dışlı o kadar saldırının hedefi olan Berat Albayrak'a Ak Parti'den de, medyadan da, -aslında- doğru dürüst sahip çıkan da yok...

İşte MHP Genel Başkanı Bahçeli, dün yaptığı konuşmada, içli dışlı saldırıların hedefi olan Berat Albayrak'ın hem hakkını savundu hem de "niçin hedefte?" olduğunun cevabını verdi bir bakıma...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün yaptığı konuşmada bunun ipuçlarını da verdi bir bakıma. Bahçeli; “Türkiye bir felaketin kuşatmasını yarmak için adeta çırpınıyor. Milli dayanışma hayranlık uyandırıyor. Virüse karşı yüksek bir mücadele sergileniyor. CHP ise ekonomik tetikçilere, demokrasi düşmanlarına, küresel tefecilere, vatansız fesat yuvalarına kucak açıp gel gel yapıyor.

Buradaki en önemli ifade; "CHP ise ekonomik tetikçilere kucak açıp gel gel yapıyor" ifadesi... 

Peki başka ne dedi sayın Devlet Bahçeli?

Şunları:

"Özne insan değil midir? İnsan özel ve eşref-i mahlukat değil midir? O halde CHP’nin salgına ve nice saldırılara karşı direnen Türkiye ekonomisiyle ilgili felaket tellallığına soyunması utanmazlık sayılmayacak mıdır? İşbirlikçiliğe bakınız, Türkiye batsa havalara uçacaklar!"

Buradaki anahtar ifade de; "Salgına ve nice saldırılara direnen Türkiye ekonomisi ile ilgili felaket tellalığına soyunması... İşbirlikçiliğe bakınız..."

CHP, Türkiye'de IMF'nin öncü lobisi gibi çalışıyor. 

Sabah gazetesinden Şebnem Bursalı, Devlet Bahçeli'nin bu çıkışını A Haber'de yorumlarken buna da dikkat çekti... 

Şebnem Bursalı, şunları söyledi; 

"Yaşananların hiçbiri tesadüf değil. Darbe çağrıları, ekonomik operasyonlar, bölgesel gerilimler, tek adamlık ifadeleri bütün bunlar aynı merkeze hizmet ediyor. Dışarıda Türkiye'nin eski güçsüz dizlerinin üzerine çöken Türkiye olmasını istiyorlar. Başka ülkelerin Türkiye'nin güçlü olmamasını istemeleri doğaldır ama ana muhalefet partisi olan CHP'nin bunların adeta sözcüsü konumunda olması çok acıdır." ifadelerini kullandı.

İşte Bursalı'nın o değerlendirmeleri...

Bir. Öncelikler bu korona ile mücadelede bütün tedbirleri zamanında alarak çok iyi yönetti.

İkincisi. İngiltere, ABD gibi dünya devi dediğimiz ülkelere yardım yapan bir Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden bahsediyoruz.

Sayın Bahçeli, Sayın Albayrak'ı çok başarılı bulduğu 200 milyar TL'lik bir paket açıklanmıştı. Burada işçisinden işverenine, bütün kesimlerin kucaklandığı, sosyal yardımların son derece bilinçli bir şekilde dağıtıldığı, ekonominin çok doğru bir şekilde yönetildiği önlemler silsilesini de görüyoruz.

3 gün önce Londra merkezli olduğu ortaya çıkan ekonomi üzerinden bir operasyon yapılmaya çalışıldı. Bundan önce Ağustos 2018'de, Mart 2019 seçimlerine sadece bir hafta kala, Barış Pınarı Harekatı'nın başladığı günün hemen ertesinde Ekim 2019'da yine aynı mihvaller tarafından denediği gibi 3 gün önce ekonomiye bir operasyon yapılmaya çalışıldı. Maalesef dışarıdan ekonomimize saldıranların içerideki sözcüleri konumundaki CHP sözcülerinin de onlarla işbirliği yaptığını görüyoruz.

Canan Kaftancıoğlu'nun 'Hükümet öyle ya da böyle gidecek' söylemlerini bu kapsamda değerlendirmeliyiz.

HİÇBİRİ TESADÜF DEĞİL

Sayın Bahçeli, bugünkü açıklamalarında bunu çok net teşhir etmiş ve kendi tabiriyle 'alayınızın karşısındayız' duruşu gerçekten çok takdire şayandır.

Bahçeli'nin ekonomideki başarının vurgulanması çok önemlidir. IMF temsilcileriyle otel lobilerinde gizli gizli buluşan CHP sözcülerinin ısrarla 'IMF'ye biz muhtaç oluyoruz, ekonomimiz batıyor' söylemlerinin aksine ekonomimizin çok güçlü olduğunu kayda geçirmesi gerçekten çok önemlidir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.