Barış Yarkadaş'dan şok iddialar; Canan Kaftancıoğlu, "tecavüz skandalını" örtbas etmeye çalışmış!

Barış Yarkadaş'dan şok iddialar; Canan Kaftancıoğlu, "tecavüz skandalını" örtbas etmeye çalışmış!

Barış Yarkadaş'ın açıklamaları twetteri salladı!

Eski CHP vekili Barış Yarkadaş, CHP Maltepe İlçe yönetiminde yaşanan taciz olayını duyurduğu için CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından şov yapmakla suçlanmıştı.

"Örtbas etmeye çalıştı..."

Yarkadaş, Kaftancıoğlu’na sert tepki göstererek yeni iddialarda bulundu. Kaftancıoğlu’nun ‘rezaleti’ örtmeye çalıştığını ve basına duyurulmasını engellediğini söyleyen Yarkadaş, CHP il başkanına “Tacize uğrayan genç kızımız sizinle yaptığı konuşmanın ardından neden istifa etti? Konuyu size aktaranların mesajlarını neden cevapsız bıraktın?” diye sordu.

tecavcuzcu-chpli.jpg

Malum tecavüzcü, "tecavüze karşı" gösterilere de katılmış...

CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Umut Karagöz, 23 yaşındaki bir kadını restoranda zorla alıkoyup taciz ettiği gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Eski CHP vekili Barış Yarkadaş, Gelişmeyi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurmuş, “Umut Karagöz partimizin değerlerine leke sürmüştür. Derhal partiden atılmalıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Kaftancıoğlu’ndan Yarkadaş’a “Şov yapıyorsun” suçlaması

Bunun ardından bir gazeteye açıklamalarda bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yaşananların partiye yönelik operasyon olduğunu savunmuştu. “Konuyla ilgili gereken süreç zaten çoktan başlamıştı” ifadelerini kullanan Kaftancıoğlu, Yarkadaş’ı “şov” yapmakla suçlamıştı.

Barış Yarkdaş; “Kaftancıoğlu’nun açıklamasından utandım"

Kendisine yönelik ithamların ardından CHP’li Yarkadaş, sürece ilişkin yeni bilgiler vererek dikkat çekici iddialarda bulundu.

“Ben hayatımda bu denli apolitik bir dile şahit olmadım” diyen Yarkadaş, "Sürekli kadın kimliğini öne çıkararak siyaset yapan Canan Kaftancıoğlu’nun 'cinsel saldırı ile ŞOV' kavramlarını aynı cümlede kullanması, bu ülkenin kadınları açısından büyük bir talihsizliktir. Kaftancıoğlu'nun sözlerini okurken onun adına utandım. Yazıklar olsun” dedi.

Yarkadaş sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Kaftancıoğlu, Maltepe'de yaşanan ve hepimizi utandıran bu olayı ne zaman öğrenmiş ve neden kamuoyuna açıklama yapmamıştır? Maltepe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları, olayın üstünden 3 gün geçmesine rağmen, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın tepkisiz kalması üzerine PAZAR günü ilçe binasına gelerek Maltepe Meydanı'nda bir açıklama yapmak istediklerini belirtmiş, bu utanca ortak olmayacaklarını söylemiştir.

“Basına duyurulmasını engelledi”

Maltepe İlçe Başkanı ise "Canan Hanımdan haber bekliyoruz. Açıklama yapılmasını istemiyor" diyerek basına duyuruyu engellemiştir. Bu yüzden binada tartışma çıkmıştır. Benim tüm bunlardan PAZAR günü akşam saatlerinde haberim oldu. Kadın Kolları Üyesi bir partilimiz aradı ve yaşananları anlattı.

"Kaftancıoğlu konunun duyulmaması için çaba sarf etti"

Hatta kurula da gerek yok! İl Disiplin Kurulu tek başına da bu kararı verecek yetkiye sahiptir! En azından İl Disiplin Kurulu Başkanı bu işlemi yapar ve kamuoyuna duyururdu. Ancak belli ki başka bir yöntem işlenmiş ve CK, konunun duyulmaması için gayret sarf etmiş. Çok yazık!

CK, bir cinsel saldırıya gösterdiğim insani tepkiyi "şov" olarak görüyorsa, cinsel saldırılara karşı düzenlenen toplantı ve basın açıklamalarına neden katılıyor? Ve o alçaklığa ses çıkaranları da ŞOVMEN olarak mı görüyor? Belli ki CK, kadın mücadelesini de mücadelenin kavramlarını da içselleştiremememiş... Söylemleri de basit bir ezberin ötesine geçememiş. Bunun takdiri kadınlarındır!

“Tacize uğrayan kız, Kaftancıoğlu’yla görüştükten sonra istifalar yaşandı”

Ümraniye'de tacize uğradığını söyleyen D. Adlı genç kızımızın durumunu, İlçe Başkanı Zeynel Karakaya size aktardı mı? Siz genç kızımızı il başkanlığına çağırdınız mı? Orada genç kızımıza ne dediniz? Ve o genç kızımız sizinle yaptığı konuşmanın ardından NEDEN 7 arkadaşıyla birlikte partiden istifa etti? Evet; neden neden!

Sultangazi'de CHP'li bir yönetici tarafından tacize uğradığını söyleyen bir kadının durumunu size aktarmaya çalışan eski ilçe sekreterinin mesajlarını neden cevapsız bırakıyorsunuz? Neden dönmüyor ve disiplin işlemi başlatmıyorsunuz?"

İşte Barış Yarkadaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı şok açıklamalar:

baris-yarkadas-canan-kaftancoglu.pngbaris-yarkadas-canan-kaftancioglu-tecavuz-skandali.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.