Ak Partili vekil, İmamoğlu'nun "sehven" yalanının yüzüne çarpılmasından rahatsız oldu?

Ak Partili vekil, İmamoğlu'nun "sehven" yalanının yüzüne çarpılmasından rahatsız oldu?

Niye?"Sehven İmam"ın yalanını yüzüne çarpanlara ayar vermeye kalkan Ak Partili vekil Turan, "çıldıracak"(!) noktaya kadar gelmiş...

parantez-ozel-haber-ic-logo.png

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün yine alenen yalan söyledi!

Daha sonra, söylediği yalan yüzüne çarpıldı. Kamuoyunda Ekrem İmamoğlu'nun bu "yalanları bilerek söylediği" noktasında bir kanaat oluştu. Çünkü yalan söylerken kameralar önünde suçüstü yakalanmıştı. Valiye "it" diyerek hakaret etmiş, "İt demedim, basit dedim" diyerek yalan söylemişti, sonra kamera kayıtları ortaya çıkmıştı!

Kendisi mütahit olan İBB Başkanı, bugün de aslında yanılması mümkün olmayan bir konuda yalan bir tweet paylaştı! Medyadan, kamuoyunda ve sosyal medyadan yükselen tepkilerle bu  yalan İmamoğlu'nun yüzüne çarpıldı!

Durumu kurtarmaya çalışan İmamoğlu, bu defa da, "Asfalt çalışması paylaşımındaki "500 bin ton" ifadesi sehven yazılmıştır." diye yine yalan söyledi!

"Sehven yalanı"da yalan çıktı!

Kısa bir müddet sonra, "sehven yazılmıştır" ifadesinin de yalan olduğu ortaya çıktı! Esenler Belediye Bakanı Tevfik Göksu, "İBB Başkanı paylaşımına “sehven” dedi ama Yol Bakım Müdürü röportajında 500bin ton diyor. Aslında durum sehven değil. Tam anlamıyla milleti kandırmaya çalışırken kıskıvrak yakalandılar. İBB Başkanının sosyal medya mecralarında hala duran o video kurguları da sehven mi duruyor?" diyerek, bu "sehven yalanını" da İmamoğlu'nun yüzüne çarptı!

tevfik-goksu-tweet-parantez-haber.jpg

Ak Partili vekil Bülent Turan, "sehven imam"ın yalanlarının yüzüne çarpılmasından rahatsız oldu!

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "milleti kandırmaya çalışırken kıskıvrak yakalanan" İBB Başkanı'na yönelik eleştiri ve tepkilerden rahatsız oldu! "Çıldıracağım, niye bu adama tepki gösteriyorsunuz?" diyen Turan, bir de tepki gösterenlere ayar vermeye kalktı!

Ak Partili vekil sosyal medya hesabından şunları yazdı;

"Çıldıracağım! Dünyanın en başarısız Bld Bşk’ı; ama sanki eleştirecek bir icraatı yok da "sehven" diye itiraf ettiği bir yazım hatası etrafında dönüp duruyoruz! Bu yaklaşımımız; sadece bu başarısız şahsı büyütüyor. Esaslı bir dil değişikliğine gitmek zorundayız. Böyle gidersek..."

Ak Partili vekilin bu paylaşımı ile, İBB'de dönen dolapları ortaya çıkaran ve "sehven imam"ın yalanlarını yüzüne çarpan Kenan Kıran gibi bazı gazetecileri hedef aldığı tahmin ediliyor!

Kenan Kıran, İBB Başkanının, "Fazilet durağında binen 47 yolcu" yalanı ile ilgili söylediği, "Görüntüleri görünce kanım dondu" yalanını da yüzüne çarpmıştı!

İşte Ekrem İmoğlu'nun "asfalt yalanı" ve o yalanı düzeltirken söylediği "sehven yalanı" bir arada:

ekrem-imamoglu-parantez-haber-asfalt-yalani-sehven-yalani.jpg

"Sehven yalanı"nın da yalan olmasına tepkiler!

Yalancı Başkanının "sehven yalanına" tepki gösteren Mücahit Birinci şunları yazdı:

"Her kim, şu 500bin tonluk asfalt uydurmasını, toplu taşıma ekranları vs aracılığı ile, şurada burada duyarsa, bilinsin ki kamuoyunu yanıltmaktır. Suçtur. İstanbullu vatandaşlarımızı, bu "algı kliki"ne karşı hukuki haklarını kullanmaya davet ediyorum."

 

mucahit-birinci-parantez-haber-tweet.jpg

İmamoğlu'nun yalanını yalanla düzeltme çabasına Cengiz Alaçayır ise şöyle karşılık verdi:

"İmamoğlu: "Bizi bu maddi hata için uyaran tüm dostlara teşekkür ederim." 

Seni dostlar değil; Zekat ve fitre istediğinde "Ekrem'e zırnık yok" diyenler uyardı!

Dost dediklerin 500 bin ton asfaltı görünce; Helal Harikasın Bravo Muhteşemsin İşte başkan böyle çalışır filan dedi!"

cengiz-alacayir-parantez-haber-imamoglu-yalani.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.