Ak Parti, internet ortamını takip edecek dijital medya takip merkezi kurdu!

Ak Parti, internet ortamını takip edecek dijital medya takip merkezi kurdu!

Ak Parti medyadaki dezenformasyona karşı harekete geçti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 'Dijital Medya Takip Merkezini dezenformasyonla mücadele' için kurduklarını belirterek, partili milletvekillerine de içerik üretileceğini söyledi.

Ak Parti Genel Merkezinde, son dijital teknolojik yeniliklerle donatılmış “Dijital Medya Takip Merkezi”  ismiyle yeni bir ofis kuruldu.

dijital-takip-merkezi-iki.jpg

Takip merekizinin tanıtımını yapan Ak Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, siyasi partilerin ‘kaçınılmaz olarak’ medya takibi yapması gerektiğini söyledi.

Hem içerik üretecek, hem içerik takibi yapacak!

Dijital Takip Merkezi’nde iki farklı çalışma yaparak hem içerik üreten hem de içerik takibi yapan bir merkez oluşturduklarını anlatan Ünal, çok amaçlı bir stüdyo oluşturarak diğer yandan internet ortamının takibini oluşturacak bir mekan tasarladıklarını aktardı.

dijital-takip-merkezi-ak-parti-mahir-unal.jpg

Avrupa’da Fransa ve Almanya’nın da internet ortamındaki dezenformasyona ilişkin bazı önlemler aldığını belirten Ünal şunları söyledi:

Dijital Takip Merkezi, ciddi bir dezenformasyonla mücadeleyi de aslında sağlamış oluyor. Biz burada gerçek kişilerle 2 milyon 100 bin teşkilat mensubumuzla aslında bir çalışma yürütüyoruz. Hem içerik takibi, il il ve ilçe ilçe, hem de bir içerik üretimi oluşturmuş oluyoruz. Çünkü siyasi partilerin de kaçınılmaz olarak dijital dönüşüme uyum sağlamaları ve iletişimin bu kadar akışkan hale geldiği bir ortamda kendi siyasal iletişimlerini en doğru şekilde yapmaları gerekiyor.”

2 MİLYON 100 BİN PARTİ ÜYESİ KULLANIYOR

Ünal, 2018 yılında oluşturdukları Dijital Genel Merkez üzerinden Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinde 2 milyon 100 bin parti üyesinin kendi içinde haberleştiği ve veri paylaşımında bulunduğu bir ağ oluşturduklarını, Dijital Medya Takip Merkezi’nin aslında kalbinin dijital genel merkezlerinden oluştuğunu ifade etti.

Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu stüdyoyu her bir milletvekilimizin kişisel hesaplarında kullanacakları içerikleri üretmesi için kurduk. Milletvekillerimiz, MYK ve MKYK üyelerimiz buraya gelip kendi programlarını yapabilecekler. Artık günümüzde her bir siyasinin YouTube kanalı, Instagram, Facebook ve Twitter hesabı var ama bu hesaplarda kullanacağı içerik üretimi konusunda kaçınılmaz olarak sorun yaşıyorlardı.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.