Yusuf Kaplan; "Allah'tan korkun, bu yanlıştan dönün!"

Yusuf Kaplan; "Allah'tan korkun, bu yanlıştan dönün!"

Yusuf Kaplan, Diyarbakır'da bulunan Ulu Camii'nde İslamiyet hakkında insanları bilgilendiren Ramazan Böçkün'ün akıl hastanesine yatırılmasına sosyal medya hesabında tepki gösterdi...

Diyarbakır'da bulunan Ulu Camii'nde İslamiyet hakkında insanları bilgilendiren Ramazan Böçkün hakkında açılan dava sonuçlandı.

İslam düşmanlarınca açılan dava sonucu Böçkün, akıl hastanesine yatırıldı.

Ramazan Böçkün'ün akıl hastanesine yatırılması duyarlı Müslümanların tepkisini çekerken Yusuf Kaplan da yaşanan duruma ilişkin bir paylaşım yaptı.

yusuf-kaplan-ramazan-borcun-cagri-yanlistan-donun.jpg

Yusuf Kaplan, "Uyarıyorum. Bu güzel adamı akıl hastanesine koyan adamı akıl hastanesine koymalı. Bu yanlıştan derhal dönülmeli. Allah'tan korkmak lazım" dedi.

ramazan-hoca-diyarbakir-pkkli-biri-sikayet-akil-hastanesi.jpg 

Daha çok Ulu Cami çevresinde yaptığı konuşmalarla tanınan ve sevilen Ramazan Böçkün'ün, ''İslami davet çalışmalarından dolayı şikayet edildiği'' iddia edildi. Böçkün, 2016 yılında gözaltına alınmış ve süregelen davada Diyarbakır 13’üncü Asliye Ceza Mahkemesi Böçkün hakkındaki davayı ''psikolojik tedavi görmesi'' yönünde kararla sonuçlandırdığı ortaya çıktı.

Böçkün'ün davaya yaptığı itirazın ret edildiği ve polis zoruyla Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümüne götürüldüğü bilgisi geldi.

2 haftayı aşkın psikiyatri hastaların arasında kalan Ramazan Böçkün, herhangi bir ruhi, ruhsal ve psikolojik sorunun olmadığını, İslam'ı anlatma dışında başka bir gayesinin de bulunmadığını söylediği gelen bilgiler arasında. Ramazan Böçkün, yaşadığı mağduriyeti şu sözlerle özetledi:

"Misyonerlik faaliyetleri görmezden geliniyor! Misyonerler, her tarafta İslam'a karşı faaliyet yapıyorlar. Para karşılığı insanları Hristiyan yapmaya kalkıyorlar. Bunlar görmezlikten geliniyor. Fuhuş ve misyonerlik serbest, İslam’ı tebliğ yasak. Ben kimseden zorla İslam'ı kabul etmelerini istemiyorum. Öneri sunuyorum. Ben onlara yumuşak bir dille buranın Camii ve Harem-i Şerif olduğunu anlatıyorum. Edeple gelen lütufla gider."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum