Türkmen Alevi-Bektaşi Vakfı harekete geçti; İmamoğlu'na suç duyurusu!

Türkmen Alevi-Bektaşi Vakfı harekete geçti; İmamoğlu'na suç duyurusu!

Türkmen Alevi-Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir, İBB Başkanı İmamoğlu'nun Alevileri "İslâm dışı" ayrı bir "din" olarak gösteren girişimi hakkında harekete geçti...

Türkmen Alevi-Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından çocuklara dağıtılan kitapta Aleviliğin ayrı bir din gibi gösterilmesine ilişkin bir açıklama yaptı!

imamoglu-alevi-dernegi-suc-duyurusu-boluculuk.jpg

"Kendi cehaleti"

Özdemir, “16 milyonluk bir şehrin belediye başkanı. Herkes ona oy verdi, toplumda yaşayan bütün katmanlar oy verdi. Ama ne hikmetse belediye başkanı seçildiği günden bugüne kadar tribüne oynamaya çalıştı. Belediye başkanlığı olan aslî görevini yapmayıp toplumu rencide edecek olaylara el attı. İBB Başkanının Alevileri, İslamiyetin dışında olarak göstermesini kendi cehaleti olarak görüyorum. İmamoğlu’nu, önce Hoca Ahmet Yesevi’yi, sonra Hoca Ahmet Yesevi dergahında yetişen Hacı Bayram Velileri, Konya Mevlanaları, Hasan Dede Velileri, Hünkâr Hacı Bektaşî Velilerin hayatını okumaya davet ediyorum!” dedi.

Çocuklar siyasete alet edilmeye çalışılıyor!

Çocukların siyasete alet edilmeye çalışıldığına işaret eden Özdemir; “Bir kentin belediye başsanı 23 Nisan’da 100 bin kitap bastırıp özellikle çocukları siyaset alet etmesi, hele ki onun haddine değil, din alimi değil. Bu cesareti nereden buldu da Alevi toplumunu bu derece rencide edecek cümleleri kullandı. Bu kitabı bastırarak 100 bin tane çocuğa nasıl dağıttı? Akıllara ziyan bir şey bu. Sayın Ekrem İmamoğlu, Alevi toplumunu ağzına alırken önce ağzını yıkasın sonra da besmele çekerek Alevi toplumunu ansın.

"Bu aklı ABD'den mi, İngiltere kraliyet ailesinden mi aldı?"

Alevi toplumunun kültürünü, felsefesini, yaşama şeklini bilmediği için yanında kendine Aleviyim diyen kişilerin yönlendirmesiyle bu tip bir kitap basması Alevi toplumunu son derece rencide etmiştir. Devletimiz, devletin bütün katmanları toplumun sağlığıyla uğraşırken İstanbul gibi büyük bir şehrin belediye başkanının toplumu ötekileştirme projesi kimin aklı? Acaba bu aklı İngiltere kraliyet ailesinden mi aldı, ABD'den mi aldı?" ifadelerini kullandı.

Bu olayın kendilerini çok üzdüğünü vurgulayan Özdemir, "Alevilik öz Türklüktür. Alevilik İslamiyet'in özüdür. Aleviliği ayrı bir din gibi gösterilmesinden Alevi toplumu son derece rahatsızdır. Ekrem İmamoğlu belediye başkanlığını yapsın, Alevi Toplumunu kendi ucuz şarlatanlık siyasetine alet etmesin. Kılıçdaroğlu'na da sesleniyorum, bu belediye başkanını sustur. Bu nefret dilini kullanan başkana lütfen gerekli kanuni işlemlerin yapılmasını istiyoruz. İmamoğlu'nun bu yoldan dönüp Alevi toplumundan özür dilemesi gerekiyor. Biz Pazartesi günü Ekrem İmamoğlu'nun hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız" açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.