Türkiye'ye karşı tezgahlanan operasyonun mutfağında kimler var?

Türkiye'ye karşı tezgahlanan operasyonun mutfağında kimler var?

ABD'de namluya sürülen "Turkish Democracy Project"in mutfağında kimler var... CIA ve İran ile ilişkisi...

Gazeteci Emre Erciş, Türkiye'ye "demokrasi"(!) getirmeyi hedefleyen ABD projesi, "Türkiye Demokrasi Projesi" isimli projenin yönetiminde yer alan isimlerin, İran'a karşı çalışan, "Against Nuclear Iran (UANI) kurucularından. Roule ve Richer de CIA'da çalışırken İran  Opr. İstasyon Şefleri" olduklarını yazdı...

"Turkish Demockacy Project..."

Erciş, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'ye karşı kurulan bu projenin, yakında, tıpkı Halk Bank davasında olduğu gibi, bu defa da, Sezgin Baran Korkmaz üzerinden saldıracaklarını söyledi...

"Turkish Democracy Project" isimli projede yer alan isimlerin geçmişine ve İran'a karşı yürütülen operasyonlarda görev alan isimler olduğuna dikkat çekti...

Projenin mutfağında CIA var!

İşte Emre Erciş'in o paylaşımları:

1- Dün akşam gündeme gelen ve bugünün tartışma konusu olan 'The Turkish Democracy Project/Türk Demokrasi Projesi' isimli düşünce kuruluşunu biraz araştırdım ve ilginç bir detaya ulaştım. Yarın kapsamlı zincir paylaşacağım ama bir fragman gireyim.

2- Gün boyu yazılıp çizilen 'The Turkish Democracy Project' kuruluşu hakkında öne çıkan isimler Aykan Erdemir, Süleyman Özeren ve John Bolton gibi isimler olurken, 'The Turkish Democracy Project/Türk Demokrasi Projesi' yönetimi şu isimler:

3- Öncelikle şunu belirteyim ki; bugün tartışmalara neden olan bu kuruluş özgün bir kuruluş değil. Kuruluşun yönetiminde olan isimlerden Aykan Erdemir ve Süleyman Özeren dışındaki tüm isimler United Against Nuclear Iran (UANI)/Nükleer İran'a Karşı Birleşenler Örgütü'nde aktif.

4- Mark D. Wallace, Joe Liberman, Frances Townsend, Giulio Terzi di Sant'Agata, Jeb Bush, David L. Phillips, John Bolton, Norm Roule, Robert Richer, Alejandro Wolff... Bu isimlerin hepsi halihazırda United Against Nuclear Iran (UANI) aktifler.

5- United Against Nuclear Iran (UANI) yönetiminde olmayan Aykan Erdemir ve Suleyman Ozeren'in de ortak özellikleri İran üzerine faaliyet yürütmeleri. Özellikle İran'a uygulanan ambargo ve İran'a yönelik siber casusluk üzerine faaliyet yürütüyorlar. Zaten bu yüzden kadrodalar.

isimler-dort.jpgisimler-iki.jpgisimler-bir.jpg

6- FETÖ lideri Gülen'i kaçırma planı iddiasıyla ABD'li Savcı Mueller'e beyanlarda bulunan ve Sezgin Baran Korkmaz'ı şüpheliler arasına sokan eski CIA Başkanı Woolsey, United Against Nuclear Iran (UANI) kurucularından. Roule ve Richer de CIA'da çalışırken İran  Opr. İstasyon Şefleri

7- Yine United Against Nuclear Iran (UANI) ve The Turkish Democracy Project/Türk Demokrasi Projesi'nin yönetiminde olan isimlerin hepsi Rıza Sarraf/Halkbankası ile Michael Flynn davasını yakından izleyen hatta rapor hazırlayan isimler.

8-Yarın daha kapsamlı ve belgeleriyle paylaşacağım ama şunu söyleyeyim bugün gündeme gelen ve 2008'de kurulan United Against Nuclear Iran (UANI) muadili olan bu kuruluşu, SBK ve yakında görülecek Halkbankası davasıyla doğrudan ilişkisi var.

9- FETÖ'cülerin 1 yıldır '2. Rıza Sarraf SBK mı olacak' toplum mühendisliğinin sonucu olarak nümüzdeki günlerde FBI Muhbiri olarak ABD'ye teslim edilecek olan SBK üzerinden Türkiye'yi hedef alacak operasyonların mutfağı The Turkish Democracy Project/Türk Demokrasi Projesi olabilir.

demokrasi-projesi-yoneticileri-emre-ercis.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.