Turgay Güler; Kalkışmada bulunacak olanın cesedi dahi bu vatan toprağına gömülmez!"

Turgay Güler; Kalkışmada bulunacak olanın cesedi dahi bu vatan toprağına gömülmez!"

Akşam gazetesi yazarlarından Turgay Güler, son günlerdeki "darbe söylemlerini" Parantez Haber'e değerlendirdi!

parantez-ozel-haber-ic-logo-jpeg.jpg

CHP'li Özgür Özel'in, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetini darbe ile tehdit eden sözlerinin ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da darbe imasında bulundu.  Kaftancıoğlu’nun, “Bir erken seçimle veya başka bir şekilde.. İktidar değişikliği değil bir sistem değişikliğine gidişatı görüyorum ve böyle olacaktır” şeklinde ifadeler kullanması tepki çekti. Konuyla ilgili Gazeteci Turgay Güler Parantez Haber’e değerlendirmelerde bulundu.

ÖZEL HABER: BÜŞRA KILIÇ

turgay-guler-parantez-haber-iki.jpg

Turgay Güler:

KALKIŞMADA BULUNACAK OLANIN CESEDİ DAHİ BU VATAN TOPRAĞINA GÖMÜLMEZ

Bu saatten sonra kim gelirse gelsin, ne yaparsa yapsın beyhudedir diyen Güler,“Yapacakları, niyetleri varsa görecekleri de var. Bu toplum bundan sonra asla ama asla böyle bir şeye müsamaha göstermez. 15 Temmuz’daki kadar da kibar olmaz. Bunu söylediğim zaman zıplıyorlar. Ne o darbe mi yapacaksınız da bunu duyduğunuzda zıplıyorsunuz?

15 Temmuz’da şehit olacaklar için önceden peşinen sela okuduk ama böyle bir şey yaparlarsa bunların ne selası okunur ne de musallaya gelirler. Çünkü bu vatana ihanettir. Bu ancak düşmanın yapacağı bir şeydir. Böyle bir niyetleri yoksa bu sözlerden alınmalarına gerek yok. Ama böyle bir niyetleri varsa, böyle bir kalkışmada bulunacak olanın cesetleri bu vatan toprağına dahi gömülmez.” ifadelerini kullandı.

turgay-guler-parantez-haber.jpg

HAFTER’DE KAYBEDENLER TÜRKİYE’Yİ TEHDİT EDİYOR

Güler, “Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu’nun durup dururken, korona gündeminde, ortada hiçbir şey yokken ‘artık yeter’ gibi bir söylemin peşine çıkıp böylesine bir tehditte bulunmasının arkasında derin Avrupa var. Ne olurken bu tehdit geldi? Libya’da bunların çok sevdiği Hafter yerle bir edildi.

Hafter üzerinden planları olanlar Hafter’in boşa çıkmasıyla çılgına döndüler.

Libya’da meşru hükümet bu isyancı Libya açısından hain olan Hafter’i geri itmeyi başardılar. Öyle ki Rusya’nın tehdidi ile Hafter’e ateşkes ilan et denildi. Bunu Türkçesi şu demek, ‘bir dur hele, yoksa tamamen yok olacaksın’. Fransa’da Macron hükümetinden de tuhaf tuhaf Türkiye’yi hedef alan açıklamalar geliyor. Bunu şöyle değerlendirmek lazım, Hafter’e yatırım yapanlar kaybetmeye başladıklarını veyahut kazanamayacaklarını gördükleri için bundan Türkiye’yi sorumlu tutuyorlar.

Sorumlu tuttukları Türk hükümetini de maalesef herzaman olduğu gibi işte bu tiplerin ağzından tehdit ediyorlar. Bir metin geldi bunların eline, onlar da bu metini bilerek ya da bilmeyerek seslendirdiler. Beyhude bir çabadır. Ama herkes şunu çok iyi bilmelidir ki bu tehdidin arkasında Hafter’in kaybetmesi var.” şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ GECESİ DARBEYİ ALKIŞLAYANLAR DA BUNLARDI

Geçmişte yaşanan olayların arkasında da aynı gücün olduğunun altını çizen Güler, “Libya’da YPG kaybederken de Esad kaybederken de bunlar aynı şeyi yaptılar. Bunların arkasındaki güç bunları bu şekilde konuşturuyor. 15 Temmuz’da da kaybediyordu birileri.

Onların adına yine benzer açıklamaları yaptılar. 15 Temmuz gecesi alkışlayanlar da bunlardı. Darbeye tiyatro, kurgu diyen de bunlardı. Bir belediye başkanının evinde duşunu almış, takım elbisesini giymiş, kırmızı kravatını takmış, kahvesini yudumlayan Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehadet haberini bekliyordu.

Az sonra kapının önüne çıkıp bir açıklama yapacaktı. O açıklamayı yapamadı. Biz asla öğrenemedik çünkü darbe başarılı olamadı. Sonrasında darbeye kurgu, tiyatro demesinin sebebi bu müthiş direnişin bu işgali önlemesinin ıstırabıdır.

Dikkat edin Kemal Kılıçdaroğlu tiyatro, kurgu demeden birkaç gün önce bunu Fetullah Gülen söyledi. Bu darbe kurgudur, tiyatrodur, tüm dünya Türkiye’ye gülüyor dedi. Nasıl oldu da aynı söylemde pişti oldular. Bu arkadaşların bugün çıkıp Erdoğan’ı tehdit etmelerinin, Türkiye’yi darbe ile tehdit etmelerinin arkasında yatan yegâne sebep her zaman olduğu gibi dışarıdan aldıkları o sufledir.” dedi.

busra-kilic-parantez-ozel-haber-yeni-logo-daha-kucuk.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum