Şirretlik-arsızlık; Millet sabah sabah "valilikleri ve kaymakamlıkları aramalı"ymış! Niye?

Şirretlik-arsızlık; Millet sabah sabah "valilikleri ve kaymakamlıkları aramalı"ymış! Niye?

Geçen hafta Halk Ekmek büfelerinden dağıtılan yandaş Sözcü gazetesinin yazarları şu pandemi günlerinde valilikler ve kaymakamlıkları, Sözcü gazetesi satmak için meşgul edeceklermiş!

Sözcü gazetesi yazarları skandal bir çağrı yaptılar...

Devlet bütün kurum ve kuruluşları ile pandemi salgını dolayısıyla oluşan zorluklarla uğraşır ve halka yardımcı olmaya çalışırken, Sözcü isimli FETÖ yancısı gazetenin yazarları "Yarın sabah herkes valilikleri ve kaymakamlıkları arayıp, gazetelerini istesin” çağrısı yaptı!

Geçen hafta, Halk ekmek büfesine ekmek almaya giden vatandaşlar bir de ellerine tutuşturulan Sözcü gazetesini görünce ekmekten soğumuşlardı!

Duruma müdahele eden İçişleri Bakanlığı, virüs yayma olasılığını da gözönüne almış olacak ki, bu duruma müdahele ederek, sokağa çıkma yasağı süresince gazetelerin Vefa Destek Grubu tarafından dağıtılacağını açıklamıştı.

Yılmaz Özdil: "Herkes Valilikleri ve Kaymakamlıkları arayıp gazetelerini istesin"

Sözcü ve yazarlarının; bu salgın günlerinde görevlilerin işi gücü yokmuş gibi, onlardan "Sözcü gazetesini dağıtmasını istemek", okurların da "valileri ve kaymakamları arayarak gazete istemesini" istemek için nasıl bir arsız ve yüzsüz olmak gerek? sorusunu akıllara getirdi!

Ülke ve toplum olarak ölümcül bir salgınla uğraştığımız şu günlerde, bu "gazetecilerin" halkı söğüşlemek için gazete satmaya çalışması, "köşe yazarının gazete satmaya çalışması"ndaki tüccarlık garabeti bir yana, okuyucularını da, valilik ve  kaymakamlıkları meşgul etmeye çağırması bir suç teşkil ediyor mu etmiyor mu, bunu ilgilileri bilir!

sozcu-gazetesi-luzumsuz-parantez-haber-jpeg.jpg

Şirretlik ve arsızlık: Sabah sabah valileri ve kaymakamlıkları aramalıymış 'okurları'... Niye?

"Bize Sözcü gazetesi getirin" diye...

Evet, yanlış okumadınız, bu çağrıyı yaptı Sözcü'nün şu bildiğiniz 20 liralık kitabı 2.500 TL'ye satmayı başaran köşe yazarı...

Sözcü gazetesi, geçen haftaki sokağa çıkma yasağında, bütün kurallar çiğnenerek, Halk Ekmek büfelerinden dağıtılmıştı. Büfeye ekmek almaya giden vatandaşlar, ekmeğin yanı sıra Sözcü verildiğini görünce ekmekten soğutmuşlardı...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.