Halk tv'nin eski "Şaban"ı, "Ramazan ertelensin" diye fetva(!) verdi!

Halk tv'nin eski "Şaban"ı, "Ramazan ertelensin" diye fetva(!) verdi!

CHP'nin yayın organı Halk TV'nin eski genel müdürü Şaban Sevinç ile yine Halk TV eski çalışanlarından Lale Özan Arslan tartışmalı bir yayın gerçekleştirdi!

Kendilerini "din alimi" yerine koyan, içinde yaşadığı toplumun bütün değerlerine yabancılaşmış iki gazeteci, "Ramazan ertelensin!" dedi...
 
CHP yandaşı Halk tv'nin eski Genel Müdürü Şaban Sevinç ile Halk tv'nin eski çalışanlarından Lale Özan Arslan sosyal medyada yaptıkları tuhaf yayınla tepki çektiler. Kendilerini "fetva makamı" gibi gören, aslında "fetva makamı" kavramının ne olduğunu da bilmeyen bu kara cahilin akla ziyan "söyleşileri" sosyal medyada tepki çekti...
 
İşte "Ramazan ertelensin" diyen o yayın:

 
 
 
Biri Halk TV'nin eski genel müdürü, diğeri ise çalışanı olan Sevinç ve Arslan öncelikle AK Parti'nin Ramazan'ı yasaklayacağı yönünde çarpık ve temelsiz cümleler kurduktan sonra, bu demagoji üzerinden tuhaf ve absürt bir tartışma yürüttüler!
 
Sevinç sözlerine 'sevap kazanmak için' kalabalıkta iftar yapıldıktan sonra topluca teravih namazı için camiye gidildiğini belirttikten sonra Ramazanın bir de böyle 'törensel' boyutları olduğunu ileri süren Sevinç, yeniden konuyu koronavirüse getirip 'bulaşı olayı çok ciddi' dedi. 
 
Bu nedenle ramazanın ertelenmesi gerektiğini söyleyen hocalar, bilim insanları ve ilahiyatçılar olduğunu ileri süren Sevinç ve Arslan ramazanın ertelenmesinin daha doğru olacağını söyledi.
Ancak bir bilim insanı niçin dini konuda fetva versin? Veya ramazanın ertelenmesini söyleyen ilahiyatçılar kimler? Bu konu netlik kazanmadı.
 
Sevinç nedendir bilinmez, teravih olmadan oruç tutmanın anlamı olmayacağını ve oruç tutulursa da teravihin eksik ibadet olacağını savundu. Bu iddiayı hangi dini itikada dayandırarak söylediği de netlik kazanmadı!
 
Ancak Sevinç ve Arslan'ın din otoritesi gibi ahkam kestikleri teravih ve oruç ibadetleri ile ilgili söyledikleri sözler sosyal medyada alay konusu oldu. İşte sosyal medyadan bazı yorumlar;

3333333.png

 
 
Şu herkesin malumu olsa gerektir ki iftar sofralarında kalabalık oruç açmanın sebebi de gösteriş değil eş, dost, komşular ve ihtiyaç sahipleri ile lokmayı paylaşmaktır. 
Ayrıca Teravih namazı kılmadan oruç tutmanın niçin "eksik ibadet" olacağı da hala merak konusu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.