Özlem Zengin: Türkiye bu kafaya hiçbir zaman müsaade etmedi ve etmeyecek!

Özlem Zengin: Türkiye bu kafaya hiçbir zaman müsaade etmedi ve etmeyecek!

Ak Parti Grup Başkanvekili Av. Özlem Zengin'den Parantez Haber'e çarpıcı açıklamalar!

parantez-ozel-haber-ic-logo-jpeg-003.jpg

CHP'li Özgür Özel'in, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetini darbe ile tehdit eden sözlerinin ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da darbe imasında bulundu.  Kaftancıoğlu’nun, “Bir erken seçimle veya başka bir şekilde.. İktidar değişikliği değil bir sistem değişikliğine gidişatı görüyorum ve böyle olacaktır” şeklinde ifadeler kullanması tepki çekti. Konuyla ilgili Ak Parti Grup Başkanvekili Av. Özlem Zengin Parantez Haber’e değerlendirmelerde bulundu.

ÖZEL HABER: BÜŞRA KILIÇ

ozlem-zengin-parantez-haber.png

Özlem Zengin:

MUHALEFETİN EN BÜYÜK ÇELİŞKİSİ TÜRKİYE’Yİ OKUYAMAMAK

Mecliste, genel kurulda darbe meselelerine çok benzer, meyyal ifadelerin muhalefet tarafından sıkça kullanıldığını ifade eden Zengin, “Ne zaman ki genel kurulda tartışmada bir gerginlik oluyor, tepe noktasına ulaşılıyor, ne zaman ki kontrol kısmen kayboluyor özellikle CHP’den ve HDP’den bu tarzda benzer çıkışlar ortaya çıkıyor. Yani bir kendini gösterme hali.

Bunun özündeki en önemli sebep bugüne kadar özellikle CHP’nin normal süreçte iktidar olması ihtimali neredeyse yok gibi. Hep bir darbe arayışı, hep bir başka yerlerden bir yardım isteme. Bazen yüksek yargıdan, bazen ordudan.

ozlem-zengin-uc-parantez-haber-001.jpg

Oysaki Türkiye’yi gerçek manada okusalar, 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’de vatandaşımızın kendi çıplak elleriyle durdurduğu darbe girişiminden sonra Türkiye’de darbe ile ilgili kelimeleri veya imayı hiçbir siyasetçinin yapamıyor olması lazım.

Siyaset dediğiniz şey herhalde siyasetçinin kendisi için yapılan bir şey değil. Siyaset, millet için yapılan bir eylem. O halde milletin iradesi ile paralellik göstermesi lazım. Muhalefete baktığımda en temel çelişkinin aslında Türkiye’yi okuyamamak olduğunu görüyorum. Bunların çokça emarelerini işitiyoruz. AK Parti’nin siyaseti de tam da bunun karşısında duran bir siyaset. Biz, gerçek iradenin millet olduğunu bilerek siyaset yapıyoruz.” dedi.

 

BİZDEKİ YANSIMASI ACI BİR TEBESSÜM

Muhalefetin, kendi seçmenini konsolide etmek için bunu yaptığını belirten Zengin, “Öyle ya da böyle gireceğiz diyor. Normal yollarla giremiyoruz. Sen uğraş, çalışmaya devam et. Biz geleceğiz diyerek kendi seçmenine dönük olarak bir tarafıyla bunu söylüyor. Bizdeki yansıması acı bir tebessümdür.

Çünkü milletimiz buna hiçbir zaman müsaade etmedi. 1960’da da direndi, 70’de de direndi, 80’de de direndi. Her seferinde de insanımız biran evvel demokrasiye geçmek için gayret gösterdi. 15 Temmuz’da da kendi hayatını ortaya koyarak buna geçit vermedi.

ozlem-zengin-parantez-haber-chp-darbe-soylemleri-ic-foto.jpg

Bu söylemleri maalesef eski Türkiye’yi özleyenlerin, eski Türkiye üzerine hala kurgu yapmaya devam eden bir kafanın tezahürü olarak görüyorum. Türkiye için kurdukları hayalin ne olduğunu ortaya koyuyor. Şimdi de öyle demek istemedik böyle demek istedik diyorlar. Bunlar normal zaman cümleleri. İçinde bulundukları o gerginliğin yükseldiği zamanlarda kustukları şey bunların gerçek halleridir.

Dağıldıkları yerde dillerinden dökülen kelimeler dağıtıcı, özgürlüklerin karşısında, darbeden yana, darbeci bir kafa olarak aynen devam ediyorlar.

Bu manada bakıldığında bu ifadeleri onların dilinden duyduğum zaman şaşırmıyorum.

Her daim zaten ufak ufak sızdırmalar yapıyorlardı. Bunun bir tezahürü olarak görüyorum. Türkiye bu kafaya hiçbir zaman müsaade etmedi ve etmeyecek.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum