O gazeteci niçin Odatv'nin hedefinde?

O gazeteci niçin Odatv'nin hedefinde?

Odatv 3 Mayıs'da yine bir gazeteciyi hedefe oturttu...

Odatv bunu hep yapıyor!

Odatv 3 Mayıs'da, "Abdurrahman Şimşek kim?" diyerek, doğrudan nokta atışı ile bir gazeteciyi hedef aldı...

odatv-abdurrahman-simsek-parantez-haber-kopya.jpg

Fethi Yılmaz imzası ile yayınlanan bu haber aslında, "MİT şehidlerinin kimliklerini ifşası soruşturması"nda ortaya çıkan "15 dakikalık sır görüşme" ile doğrudan bağlantılıydı. 

Peki, Odatv, bir yandan "Gazeteciler cezaevinde, gazetecilere özgürlük" diye her gün yayın yaparken, Abdurrahman Şimşek'i neden hedefe oturmuş, itibar suikastına girişmiş, haysiyet cellatlığına soyunmuştu?

Odatv'nin "Abdurrahman Şimşek kim?" diye sorduğu aslında herkesin bildiği, birçok önemli habere imza atmış, Sabah gazetesinin İstihbarat şefi Abdurrahman Şimşek'i, "Kim bu Abdurrahman Şimşek" diye hedef tahtasına oturtmasının asıl sebebini merak eden okuyucularımıza açıklayalım...

"15 dakikalık sır görüşme..."

Oda TV haber müdürü Barış Terkoğlu ve genel yayın yönetmeni Barış Pehlivan, 'Sessiz, sedasız ve törensiz defnedilen Libya şehidi MİT mensubunun cenaze görüntülerine Oda TV ulaştı' başlıklı skandal haberi ile MİT mensuplarını deşifre ettikleri gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Savcılık; Oda TV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, haberin sahibi Hülya Kılınç, Yeniyaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik, Yeniyaşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser, Birgün Gazetesi Yazarı Erk Acarer, Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel ve CHP Akhisar Belediyesi Basın Birimi görevlisi Eren Ekinci'den oluşan 8 şüpheli hakkında iddianame düzenlemişti. Şüpheliler MİT Kanunu'nun 27. Maddesi ile TCK'nın 329. Maddesi'nden (Gizli kalması gereken bilgileri açıklama) yargılanacak.

mahmut-ovur-parantez-haber.jpg

İşte Odatv'nin hedef tahtasına koyduğu Abdurrahman Şimşek, bu soruşturmada önemli bir ayrıntıyı haberleştirdi; "15 dakikalık sır görüşme"yi... Soruşturmadaki bu detay, olayın bir "gazetecilik faaliyetinden" çok daha öte anlamlar taşıdığını gösteren bir ayrıntıydı.

Soruşturmada, Murat Ağırel'in kullandığı GSM hattının görüşme kayıtları incelenmiş ve, Ağırel'in söz konusu paylaşımı yaptığı gün saat 14:46'da Uluslararası bir haber ajansının Türkiye İrtibat Bürosu ile 15 dakikalık bir sır görüşme yaptığı" tespit edilmiş, Ağırel'in MİT şehitlerinin kimliklerini ifşa etmesi bu görüşmeden sonra olmuştu. Uluslararası haber ajanslarının istihbarat servisleri ile bağlantısı ise sır değildi!

fethi-yilmaz-odatv-editoru-abdurrahman-simseki-hedef-aldi.jpg

Odatv editör Fethi Yılmaz alel acele Abdurrahman Şimşek'i itibarsızlaştırmak için harekete geçti. Amaç ortaya çıkan gerçekleri karartmaktı...

Yani, soruşturamanın yönü değişebilirdi... 

İşte Odatv'nin, Fethi Yılmaz eliyle Abdurrahman Şimşek'i hedefe oturtmasının asıl nedeni de buydu!

Bu haber üzerine panikleyen birileri, alel acele, Adurrahman Şimşek'i itibarsızlaştırmak için FETÖ'cülüğünden girip, kumpasçılığından çıkmıştı...

Bunun "gazetecilik" mi, yoksa başka bir şey mi olduğunu da söylemeye gerek yok herhalde...

murat-agirel-sir-gorusme.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.