Muhammet Fatih Vanlıoğlu açıkladı: CHP'nin hain planı!

Muhammet Fatih Vanlıoğlu açıkladı: CHP'nin hain planı!

AK Parti Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi ve iş adamı Muhammet Fatih Vanlıoğlu, CHP'nin yalan algı ile oluşturmak istediği hain planı açıkladı...

Vanlıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "Böyle bir rakam buhar olacak da, Türkiye’deki var olan onca yabancı bankanın bundan haberi olmayacak! Dünyanın bütün bankalarını bizzat takip eden İMF'nin bundan haberi olmayacak! Türkiye’nin üyesi olduğu OECD gibi ekonomik istihbarat teşkilatının bundan haberi olmayacak!" ifadelerini kullandı...

CHP'nin hain planı

CHP'nin bu yalan algı ile başka bir plan içerisinde olduğunu vurgulayan Vanlıoğlu'nun "128 Milyar dolar nerede" yalanı ile ilgili yaptığı, "CHP'nin hain planı" başlıklı açıklama şöyle;

128 milyar dolar algı konusu, CHP'nin neden iktidara gelemediğinin bir göstergesidir; çünkü bir parti başkasını kötüleyerek iktidara geliyorsa kötünün iyisi anlamına gelir, yani  kendisi iyi değildir.

Aslında kötüleyerek değil, neden ve neleri daha iyi yapacağını anlatabilmesi lazımdır. İktidarın yaptığı yanlışlıklar varsa somut olarak delilleriyle ortaya koymalıdırlar.

128 milyar dolara gelince, bırakın hesap kitap meselesini düz bir mantıkla bakalım. Neredeyse milli gelirimizin %10-12'si gibi bir rakam... Böyle bir rakam buhar olacak da, Türkiye’deki var olan onca yabancı bankanın bundan haberi olmayacak! Dünyanın bütün bankalarını bizzat takip eden İMF'nin bundan haberi olmayacak! Türkiye’nin üyesi olduğu OECD gibi ekonomik istihbarat teşkilatının bundan haberi olmayacak! Böyle bir buharlaşmadan mutlaka hepsinin haberi olurdu.

CHP içinde eskiden maliyede önemli görevlerde bulunmuş olanlar var. Türkiye Cumhuriyeti'nin yapısı içerisinde iktidar istediği için böyle büyük paraların buharlaştırılamayacağını çok iyi bilmeleri lazım. İktidar yanlış yapsa da devlet sistemi buna müsaade etmez.

CHP öyle büyük bir yanlış yapıyor ki; tüm Türkiye Cumhuriyeti Devleti bürokrasisini, mali piyasalarda olan bürokrasiyi, yerli yabancı bütün bankaları ve sermaye piyasalarını töhmet altında bırakıyor. Maalesef CHP'nin sebep olduğu bu güvensizlik vatandaşımızın Türk Lirası olarak değerlendirdiği parayı dolar ve altın gibi yatırımlara yönlendiriyor.

CHP'nin sebep olduğu bu davranışlardan dolayı varlık içerisinde yokluk yaşıyoruz. Bugün Türk vatandaşının ve özel sektörün, yalnız yurt içinde yaşayanların 700 milyar dolar varlığı var.

Bunun 230 milyar doları bankalarda olan mevduat zaten dolar olarak gözükmektedir. Ayrıca Türkiye’de en az 200 milyar dolarlık altın vatandaşımızda mevcuttur.

Türk İş dünyasının da yurt dışındaki bankalarda 200 milyar dolara yakın parası olduğu da bilinmektedir. Bunlar gayrimeşru değil resmî rakamlardır. Bankalarda yatan 230 milyar dolarımız aslında bizim Amerika’ya açtığımız kredidir. Amerika’nın piyasaya çıkardığı her 400 doların onlara maliyeti sadece 1 dolardır yani Amerika 1 dolarlık masrafla 400 dolar para kazanmaktadır.

Maalesef dolar aynı zamanda bir silahtır ve Mehmetçiğe karşı kurşun olarak da geri dönmektedir. Bankalarda hesapta tuttuğumuz her dolar Amerika’ya kredi vermek anlamına gelmektedir. Buradan hareketle Cumhuriyet Halk Partisi zihniyetinin son günlerde başlattığı 128 milyar dolar algısının geri planında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve ve milletine karşı haince bir ekonomik saldırı ve tuzak planı yatmaktadır.

hain-plan-a.jpghain-plan-b.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum