Kurtuluş Tayiz; Mansur Yavaş sinsi sinsi İmamoğlu'nu geçmeye çalışıyor!

Kurtuluş Tayiz; Mansur Yavaş sinsi sinsi İmamoğlu'nu geçmeye çalışıyor!

Kurtuluş Tayiz, İki büyükşehir belediye başkanı arasında artık aleniyete dökülen rekabeti ve muhalefetin pandemi konusundaki tavrını Parantez Haber'e değerlendirdi...

"Örtülü rekabet..."

Koronavirüs salgını ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun şehir yönetimindeki başarısızlığı ortaya çıktı. Bu durumu fırsata çeviren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İmamoğlu’nun bu başarısızlığını kamuoyuna gösterme çabasında. İki büyükşehir belediye başkanı arasında örtülü bir rekabet söz konusu. Rekabetin kaynağı ise 2023 seçimleri. Gazeteci-Yazar Kurtuluş Tayiz, CHP’de yaşanan bu iç gerginlik ve rekabete ilişkin Parantez Haber’e değerlendirdi.

ÖZEL HABER: BÜŞRA KILIÇ

kurtulus-tayiz-parantez-haber.jpg

Gazeteci-Yazar Kurtuluş Tayiz:

Mansur Yavaş, sinsi sinsi İmamoğlu'nu geçmeye çalışıyor!

Muhalefette asıl kavganın içeride olduğunu söyleyen Tayiz,“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasında örtülü bir rekabet yaşanıyor. İmamoğlu’nu başarısız gören sadece iktidar çevreleri değil. Mansur Yavaş da İmamoğlu’nu başarısız buluyor ve bu başarısızlığını örtülü bir şekilde kamuoyuna göstermeye çabalıyor. Bu rekabet ve çekişmenin kaynağında ise 2023 hesapları var. Muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Mansur Yavaş, şimdiden sinsi sinsi İmamoğlu’nun önüne geçmeye çalışıyor.” dedi.

İktidarla mücadeleden ziyade içerde bir çekişme var!

Tayiz, “Muhalefette birbirine rakip aday çok aslında; Muharrem İnce, Ekrem İmamoğlu ile çekişiyor; İmamoğlu da Meral Akşener, Abdullah Gül, Ali Babacan ve Mansur Yavaş’ın kendisine rakip çıkmasından korkuyor. Yani iktidarla mücadele ettikleri de yok, daha çok içeriye oynuyorlar.” şeklinde konuştu.

İmamoğlu'nun 2023'te arzu ettiği rolü elde edemeyeceği görülüyor!

Koronavirüs salgınıyla beraber İstanbul’da İmamoğlu’nun zaaflarının iyice ayyuka çıktığını belirten Tayiz, “Mansur Yavaş, kendince bu zaafları fırsata dönüştürmeye çalışıyor. İmamoğlu’nun sözcüsü Murat Ongun’un katkısıylaİstanbul’u yönetemediği ortaya çıktı. İmamoğlu, bu durumun getirdiği moral bozukluğuyla hata üstüne hata yapıyor. Belediyedeki başıbozukluğunaşırılığına,kontrolsüzlüğüne bakarak 2023’te İmamoğlu’nun arzu ettiği rolü elde edemeyeceği görülüyor.” değerlendirmelerinde bulundu.

CHP, Bu olağanüstü şartları fırsata çeviremedi!

Tayiz, “CHP’nin Koronavirüs salgını karşısında sürece katkı verme yerine klasik karalama politikasını aşamaması ve kötü bir izleyici olarak kalması milletin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan desteğinin daha da artmasını beraberinde getirdi. Bu olağanüstü şartların sunduğu fırsatları dahi değerlendiremeyen CHP’ye olan destek düşerken Erdoğan’a olan güven artmıştır. Koronavirüs salgını genelde dünyada iktidarları yıpratırken Türkiye’de tam tersi oldu. Bu süreçte CHP ve muhalefete olan güvensizlik iyice pekişti.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum