Kürt-Türk kavgası yaratmak için k...nıı yırttı!

Kürt-Türk kavgası yaratmak için k...nıı yırttı!

Günlerdir devam eden yalan terörünün ardı arkası kesilmiyor! Barış Çakan adlı Güneydoğulu genç vatandaşın öldürülmesi ile başlatılan Kürt- Türk söylemlerine bir yenisi de Enis Berberoğlu üzerinden eklendi!

Geçtiğimiz gün Milletvekillikleri azledilen biri CHP ve 2´si HDP´den olmak üzere vekillere ilişkin sosyal medyada çeşitli görüşler yer almıştı. CHP'li Berberoğlu  MİT TIR'ları görüntülerini Can Dündar'a ilettiği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezasını almıştı. 

KCK Ana Davası'nda yargılanan HDP milletvekilleri Leyla Güven, Musa Farisoğulları´nın  ise verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından 24 Eylül 2019'da onanmıştı.

Geçtiğimiz gün Enis Berberoğlu´nun Koronavirüs tedbiri ile salındığı ifadeleri kamuoyuna yansırken, HDP´liler için ise çirkin bir algı başlatıldı. 

KÜRT OLDUKLARI İÇİN SALINMIYORLAR İDDİASI!

Sosyal medyada geçtiğimiz akşam başlatılan çirkin iddia, HDP´nin Ermeni kökenli milletvekili Garo Paylan tarafından ortaya atıldı! Paylan paylaştığı tweet´te Berberoğlu´nun Kürt olmadığı gerekçesiyle salındığını ortaya attı!  Söz konusu tweet bununla bitmiyor!

1024xauto.jpg

"Türkiye’de HDP’liye Kürde Düşman hukuku uygulanır." ifadesini kullanan Garo Paylan, aynı şekilde milletvekillikleri düşürülmesi olayını "Darbe" olarak nitelendirdi! Paylan tweeti ile adete Kürt-Türk kavgasını ateşlemeyi hedefliyor!

NEDEN HDPLİLER TEDBİR AMAÇLI TAHLİYE EDİLMEDİ?

3 Nisan'da görüşmeleri başlanan Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi 15 Nisan´da TBMM'de kabul edilmişti. Teklif uyarınca Koronavirüs salgını da gerekçe gösterilerek ağır suçları bulunmayan 90 bin tutuklunun infazına ilişkin teklif yasalaştı.

Uyuşturucu ticareti ve cinsel istismar suçlarıyla, terör suçlarının 3/4 olan koşullu salıverilme oranları aynen muhafaza edildi. Bu suçların çocuklar tarafından işlenmesi halinde 2/3 olan koşullu salıverilme oranı değişmedi.Kasten öldürme, yüzün sürekli değişikliğine sebebiyet veren kasten yaralama suçu, özel hayata ve hayatın gizli alanına karşı suçlar ve devlet sırlarına karşı suçlar ile işkence ve eziyet suçları bakımından herhangi bir indirim yapılmadı.

Söz konusu tweet üzerine bazı sosyal medya kullanıcıları Garo Paylan´ın ağzının payını verdi. Tweetin altına çok sayıda Şehit Fethi Sekin ve benzer Kürt şahsiyetlerin isimleri ve görselleri tepki amaçlı yer aldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.