İBB'den dev bir hizmet daha; Kavuğun heykelini dikeceğiz!

İBB'den dev bir hizmet daha; Kavuğun heykelini dikeceğiz!

İstanbullular acıkınca bakar bakar doyarlar!

"KAVUĞUN HEYKELİNİ DİKECEĞİZ"

Göreve geldiği günden bu yana yan gelip yatan, hatta, İstanbul'un çöplerini toplamayan İBB, milletin parasını çar çur etmeye devam ediyor!

"Antrikot-patlıcan musakka" yalanı ile işe başlayan İBB Başkanı, çeşme açılışı gibi dahiyane projelerine bir yenisini daha ekledi; Kavuğun heykelini dikmek!

Bu kavuğun bir heykeli çok önemli bir ihtiyaç! Bugüne kadar bunun heykelinin yapılmamış olmasından bütün İstanbullular şikayetçiydi!

İşte İBB Başkanı sayesinde artık bir "kavuk heykeli"niz de olacak, artık bakar bakar karnınızı doyurursunuz!

"KAVUK" DAVASI!

ibb-den-dev-hizmet-bir-heykel-hamlesi-daha.jpeg

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Çoruh ve Öztekin'e kavuk tebriği: Heykelinizi dikme projem var

"KAVUĞUN DA BİR HEYKELİ OLMALI"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tartışmalı kovuk töreniyle gündeme gelen Rasim Öztekin ve Şevket Çoruh'u kabul etti. İmamoğlu, kavuğu ve sahiplerini tasvir eden bir heykel projesinde çalıştıklarını belirterek "Sizin büstünüzün dışında, kavuğun da bir büstü olmalı" dedi.

Oyuncu Rasim Öztekin ve Şevket Çoruh’u Florya’daki Başkanlık Konutu’nda kabul eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni projesini açıkladı.

'Arkadaşlarla heykel işini konuştuk'

Önce kavuk devir-teslimi nedeniyle tebriklerini ileten İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Siz gelmeden, Genel Sekreter Yardımcımız Mahir Polat’la konuştuk. Kavuk, gerçekten çok kıymetli bir simge. Tarihsel sürecini anlatan hem de alan kişilerin büstlerinin olduğu, yarın bir başka olduğunda da devam edebilecek bir tanzimle, böyle bir alanı İstanbul’a hazırlamak istiyorum dedim arkadaşlarıma.

'Kalıcı bir yeri olmalı'

Biz, bir çalışma yapalım buna. Kalıcı ve dokunulmayan bir yer olmalı diye konuştuk. Böyle bir niyetim var. Sizin büstünüzün dışında, kavuğun da bir büstü olmalı orada”

Öztekin 'Esas o olmalı'

İmamoğlu'nun heykel projesine iki oyuncudan da destek geldi. Öztekin “Esas o olmalı. Bunlar da alanlar olmalı” ifadelerini kullandı.

Dümbüllü'nün kavuğu nedir?

Kamuoyunda genel olarak 'Dümbüllü Kavuğu' olarak bilinen kavuk, usta tiyatrocu İsmail Dümbüllü'ye aittir. Dümbüllü'nün kendisinden sonra Münir Özkul'a devrettiği ve böylece silsile oluşturduğu iddia edilen kavuk, tartışmaların odağında. Dümbüllü'nün ailesi kavuğun kendilerinde olduğu ve herhangi bir devrin yapılmadığını belirtiyor. Söz konusu 'kavuğun' ise Dümbüllü'nün birkaç kez kullandığı külah olduğu belirtiliyor. Külah son olarak Rasim Öztekin tarafından Şevket Çoruh'a devredildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.