Hüseyin Keskin: "Kamuya hizmet otobüsleri garajda yatırmakla olmaz!"

Hüseyin Keskin: "Kamuya hizmet otobüsleri garajda yatırmakla olmaz!"

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Parantez Haber'e konuştu...

parantez-ozel-haber-ic-logo.png

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin salgınla mücadeledeki eksikliklerini ve Sultanbeyli özelinden salgın ile mücadelede yapılanları Parantez Haber’e anlattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin salgınla mücadelede en büyük eksikliğinin ulaşım alanında olduğunu söyleyen Keskin, “Kamunun imkanlarını vatandaşın hizmetine sunmak lazım.” dedi.

ÖZEL HABER: BÜŞRA KILIÇ

sultanbeyli-belediye-baskani-huseyin-keskin-parantez-haber.jpg

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin:

KAMUYA HİZMET, OTOBÜSLERİ GARAJDA YATIRMAKLA OLAMAZ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin salgınla mücadelede ulaşım alanında zafiyet gösterdiğini söyleyen Keskin, “İstanbul’da bu virüsün yayılmasında ulaşım araçlarının çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda iyi yönetilemediği kanaatindeyim. Ulaşım noktasında gerekli özeni göstermediler. Otobüslerin garajda yatmaması lazım. Kamu hizmeti birlikte yapılır. Şu an devletimizin gönderdiği yardımları Kaymakamlık dağıtıyor. Biz bunun için bütün araçlarımızı seferber ettik. Sadece bugünlük için 20 araç ve şoförlerimizi gönderdik. Bir an önce vatandaşa hizmet ulaşsın diye. Yoksa öbür türlü iki araçla iki hafta uğraşır durursunuz. Bir faydası olmaz. Kamunun imkanlarını vatandaşın hizmetine sunmak lazım. Garajlarda otobüs bekletmektense hizmet etmek gerek. İBB’nin bu anlamda yeterince ehemmiyet gösterdiğini söyleyemeyiz.” ifadelerini kullandı.

huseyin-keskin-parantez-haber-ic-fotograf.jpg

Koronavirüs kapsamında Sultanbeyli sınırlarındaki tüm durakların haftalık periyotlarla dezenfekte edildiğini söyleyen Keskin,“Kamu hizmet binaları, sağlık kurumları, eczaneler dezenfekte edildi ve haftalık olarak dezenfekte edilmeye devam etmekte. Sultanbeyli Belediyesine ait tüm toplu taşıma araçların haftalık periyotlar ile dezenfekte edilme işlemi devam etmekte.  Ayrıca çöp konteynerleri da dezenfekte edildi. Kent meydanı ve caddeler günlük olarak dezenfekte edilmeye devam etmekte. Oto Sanayi Sitesi ve Gıda Sanayi Sitesi dezenfekte edildi. Semt pazarları da haftalık olarak dezenfekte edilmekte.” ifadeleriyle dezenfekte işlemlerine verdikleri önemi paylaştı.

"EVLER DEZENFEKTE EDİLDİ"

Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nin genel temizliğinin bu süre zarfında, Sultanbeyli Belediyesi’ne bağlı personeller tarafından yapıldığını belirten Keskin, “Belediye personelimizi hastalıktan korumak için maske, eldiven vb. malzemeler dağıtımı devamlı suretle yapılmakta, malzeme temini için gerekli çalışmalar devam etmekte. İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evleri de ayrıca dezenfekte edildi.” dedi.

"VEFA SOSYAL DESTEK EKİBİ İLE HAREKET EDİYORUZ"

Keskin, bu kapsamda vatandaşları bilgilendirmek için bilbord ve panolara bilinçlendirme afişleri asıldığını, sosyal medyada bilinçlendirme paylaşımları yapıldığını ve vatandaşlara bilinçlendirme SMS’leri atıldığını, Sultanbeyli Belediyesi tarafından oluşturulan anons aracının her gün ilçe mahallelerini dolaşmakta ve hastalıkla mücadele kapsamında ilçe halkını uyarıcı anonslar yapılmakta olduğunu anlattı.

Bu süreçte Vefa Sosyal Destek ekibi ile birlikte ortak hareket ettiklerini ifade eden Keskin,“65 yaş üzeri kimsesiz kişilere gıda hijyen, sebze- meyve paketleri dağıtılmakta. Bu süreçte işsiz kalanların iş başvuruları alındı, işe yönlendirmeler yapıldı. Bu ailelere sıcak yemek hizmeti verilmekte. Belediye çağrı merkezinden yönlendirilen başvurular alındı ve bu ailelere market,eczanealışveriş hizmeti sunuluyor.” dedi.

busra-kilic-parantez-ozel-haber-yeni-logo-daha-kucuk.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.