Fahrettin Altun: "Bir avuç şirket, “hakikatin tekelini” ellerinde tuttuğunu iddia ediyor!"

Fahrettin Altun: "Bir avuç şirket, “hakikatin tekelini” ellerinde tuttuğunu iddia ediyor!"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Dijital Dünya Çalıştayı'nda konuştu...

Dijital Dünya Çalıştayı

Anadolu Yayıncılar Derneği’nin düzenlediği “Dijital Dünya Çalıştayı”nda konuşan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük tehditlerden biri kuşkusuz "dijital faşizmdir." Dünyanın belirli bir bölgesinde kümelenmiş bir avuç şirket, “hakikatin tekelini” ellerinde tuttuğunu iddia ediyorlar.” Dedi.

konusmacilar.jpg

Dünyanın belirli bölgesinde kümelenmiş bir avuç şirket

Altun şunları söyledi;

Dijital faşizmin bir başka unsuru ise ifade özgürlüğü ve tolerans gibi kavramların dejenere ve politize edilmesidir. Küresel şirketler bir yandan siyasetçileri “şiddeti teşvik ettiği” gerekçesiyle susturuyorlar. Öte yandan, terör propagandasına ortak olmaya devam ediyorlar.

dijital-fasizm.jpg

Şunu hiçbir zaman gözden ırak tutmamalıyız. Kamuoyunun sistematik manipülasyonu, algıların olguların önüne geçirilmeye çalışılması her şeyden önce demokratik siyasal kültürün ve siyasal katılımın düşmanıdır. Bu girişimlere karşı hakikati, gerçeği, doğruyu savunmalıyız.

Terör örgütlerinden medet uman ikiyüzlü ve çarpık anlayış, insanlığın hiçbir sorununu çözemez. Tüm terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele içinde olan Türkiye’ye yapılan haksızlık elbette tarihe çok kritik bir not olarak düşecektir.

Bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük tehditlerden biri kuşkusuz "dijital faşizmdir." Dünyanın belirli bir bölgesinde kümelenmiş bir avuç şirket, “hakikatin tekelini” ellerinde tuttuğunu iddia ediyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.