Ersoy Dede: "CHP, gerçek anlamda bir ulusal güvenli sorunu haline gelmiştir!"

Ersoy Dede: "CHP, gerçek anlamda bir ulusal güvenli sorunu haline gelmiştir!"

Ersoy Dede, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un konutunun fotoğraflanıp servis edilmesi skandalını Parantez Haber'e değerlendiri...

parantez-ozel-haber-ic-logo-jpeg-001.jpg

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, 2 kişi ile birlikte İletişim Daire Başkanı Altun'un evini fotoğraflarken yakalandı. CHP ilçe yöneticisi Suat Özçağdaş hakkında polis tutanak tuttu. CHP ilçe yöneticisi Suat Özçağdaş'ın bunu hangi amaçla yaptığı tartışma yarattı. Skandal olayın ardından yetkililer harekete geçti. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Altun'un evinin fotoğraflarının çekilmesiyle ilgili soruşturma başlattı. Konuyla ilgili Gazeteci Ersoy Dede Parantez Haber’e konuştu.

ÖZEL HABER: BÜŞRA KILIÇ

ersoy-dede-parantez-haber-iki.jpg

Gazeteci Ersoy Dede:

CHP, BİR ULUSAL GÜVENLİK SORUNU HALİNE GELDİ

Bu meselenin iki ayağı olduğunu söyleyen Dede, “Bu ayaklardan ilki, Fahrettin Altun’un Cumhurbaşkanı’nın en yakınında, Milli Güvenlik Kurulu toplantılarına giren, devletin bütün mahrem bilgilerine sahip, devletin çok önemli bir figürü. Terörle mücadeleden tutun da koronavirüs ile ilgili aşı, ilaç, Ar-Ge vesaire çalışmalarına kadar her alanda en önemli kripto bilgilere sahip devletin çok önemli bir ismi. Şu anda da Başkan Erdoğan herhangi telekonferans yoluyla vesaire bir toplantıya katılacak olsa sağında İbrahim Kalın, solunda Fahrettin Altun var. Başkan Erdoğan’ın kurmay kadrosunda. Böyle bir ismin terör örgütlerine açık hedef olacak şekilde adresinin verilmesi, fotoğraflanması, o fotoğrafların bir yerlere servis edilmesi asla kabul edilemez. Bu yönüyle tamamen bir ulusal güvenlik sorunudur. CHP, gerçek anlamda bir ulusal güvenli sorunu haline gelmiştir. Çünkü Cumhurbaşkanı Başdanışmanının, bu kadar kritik bir ismin evinin fotoğraflanıp servis edilmesinin başka bir izahı olamaz. Meselenin ikinci ayağı ise Sayın Fahrettin Altun o evde zaten değil. O, Başkan Erdoğan ile başka yerde yaşıyor. O evde şu anda dört çocuğu ile bir anne oturuyor. O ev fotoğraflanmak sureti ile birileri tarafından taciz edilmiş durumda. Kendisi de anne olan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, talimatı ben verdim diyor. Aile mahremiyeti açısından da değerlendirecek olursak asla kabul edilemez. Bu hikâye neresinden tutsanız elinizde kalıyor.” dedi.

CHP TARAFINDAN GÖREVLENDİRİLDİĞİ ORTADA

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın Twitter’da ‘ben fotoğraf çekmedim’ dediğini belirten Dede, “Her ne kadar çekmedim dese de polise verdiği ifadede fotoğrafı çektiğini, kamu yararı gözetmeksizin çektiğini kabul ediyor. O ben fotoğraf çekmedim diyor fakat CHP İl Teşkilatı bir talimatla onu oraya görevlendirdiklerini söylüyor. Oraya talimat ile gittiği çok açık ortaya çıkıyor. Orada da belki o anı kurtarmak için böyle bir yalan söyleme ihtiyacı hissetmiş olabilir. Son tahlilde onun CHP tarafından görevlendirildiği ortaya çıktı. Bu saatten sonra da artık dikiş tutan bir tarafı kalmadı bu işin.” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLARIN YAYILMASI ÇOK CİDDİ BİR GÜVENLİK RİSKİ

Fotoğrafların kime servis edileceğini bilmediklerini anlatan Dede, “Onların söylediğine göre bu fotoğraflarla murat edilen, orada bir kaçak yapılaşma olup olmadığı. Partilerin İlçe Teşkilatlarının, İlçe Sekreterlerinin falan bu tür görevleri yoktur. Bu iş İmar Kanunu’nda bellidir. Zaten gerekli çalışmalar yapıldı. Vakıflar bu arazinin kime hangi şahıslardan kiralandığını duyurdu vesaire. Dolayısıyla bu fotoğraflar daha sonra hangi amaçla kullanılacaktı bilmiyoruz. Niyetleri bu olmasa bile bu fotoğrafların bu şekilde WhatsApp gruplarında dolaşmaya başlaması çok ciddi bir güvenlik riski. DHKP-C’si, PKK’sı vesairesi bu iletişim ağlarını takip ediyor. Hangi niyetle çekmiş olurlarsa olsunlar bu fotoğrafların bu şekilde etrafa saçılması çok ciddi bir güvenlik riski.” ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum