Siyonist rejiminin sözde Ankara temsilcisi Alon Liel manşette

Siyonist rejiminin sözde Ankara temsilcisi Alon Liel manşette

Cumhuriyet adete siyonist rejimin basın sponsorluğuna soyundu! Eski İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Alon Liel Cumhuriyet gazetesinden Mevlüt Çavuşoğlu´na çağrı yaptı.

Cumhuriyet gazetesi geçtiğimiz günlerde Terörist İsrail´in eski dışişleri bakanına geniş bir yer ayırdı. Alon Liel ile birlikte Mavi Marmara katilleri Gabi Ashkenazi ve  Benny Gantz´ın boy boy fotoğraflarına da yer verilen özel haberde Liel Çavuşoğlu´na  mesaj gönderdi.

Çavuşoğlu´nun Mavi Marmara katili Aşkenazi´yi kutlaması gerektiğini söyleyen Liel, "Türkiye ile İsrail ilişkilerine katkı sunacak bir adım da örneğin, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun Aşkenazi’yi yeni görevinden ötürü tebrik etmesi olabilir. Ankara, daha önce yargıladığı bu ismi tebrik ederse, bu önemli bir jest olur. Ayrıca her ne kadar Türkiye ile İsrail arasında şu an bir savunma işbirliği olmasa da, örneğin Benny Gantz’ı, Savunma Bakanlığı görevinden ötürü kutlayabilirler." diye konuştu.

Diğer yandan Mavi Marmara davası Avukatı Gülden Sönmez´den açıklamalar geldi

 

Sosyal medya Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Sönmez, Siyonist işgalcilerin yakın zamanda sosyal medya üzerinden Türkiye ile olan diplomatik ilişkilerle gurur duydukları açıklamalarının hayra alamet olmadığı vurgusunda bulunarak Türkiye’nin bu fırsatı kendilerine tanımaması gerektiği uyarısında bulundu.

Siyonist işgal rejiminin sözde yeni kurduğu koalisyonun en önemli mutabakat maddesinin Batı Şeria’nın ilhakı olduğunun altını çizen Sönmez, Mavi Marmara başta olmak üzere Siyonist işgalcilerin yaptıklarının göz önünde bulundurularak adım atılması gerektiğini ifade etti.

Sönmez, “Alon Liel diyor ki; ‘Artık yeni bir Dışişleri ve Savunma Bakanımız var. Üstelik bu isimlerin ikisi de geçmişte israil ordusunda genelkurmay başkanlığı yapmış isimler. Bir bakıma, Türkiye’nin bölgesel rolünün farkında olan ve Türk ordusunu yakından tanıyan isimler.’ Özellikle Gabi Ashkenazi, birçok katliamda komutanlık yapmış bir isim. Biz onu Mavi Marmara saldırısından tanıyoruz. Hatta biz gemide tutulurken, Mavi Marmara gemisine de bizzat binmiş ve şehitlerimizin kanına basarak dolaşmıştır. Katliamın baş sorumlularındandır. Alon Liel, ‘Türk ordusunun onları tanıdığını söylüyor.’ Evet, Gabi Ashkenazi emriyle Türk ordusuna da bir saldırı düzenlendi. 6 asker İskenderun’da şehit oldu. Bu operasyonun israil tarafından yaptırıldığı mahkemede delilleriyle açık oldu. Yani Türk ordusunun açık bir hesabı var. israilli maslahatgüzar pişkinlikle diyor ki ‘Türkiye ile israil ilişkilerine katkı sunacak bir adım da örneğin, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun Ashkenazi’yi yeni görevinden ötürü tebrik etmesi olabilir. Ankara daha önce yargıladığı bu ismi tebrik ederse bu önemli bir jest olur.’” açıklamasına dikkat çekti.

Siyonist işgal rejimini bir devlet olarak tanımadıklarının altını çizen Sönmez, katillerin mutlaka hesap vereceğini dile getirerek şu ifadeleri kullandı:

“Devlet dediğiniz terör örgütünüzü tanımadığımız gibi hiçbir suçlunuzu da yetkili diye tanımayız. Bir gün bir yerde sözde Dışişleri Bakanınız yakalanacak ve hesap verecek.”

Türkiyeli yetkililere de seslenen Sönmez, “Gabi Ashkenazi ve diğer katiller hakkında mahkemelerde aldığımız kararlarla israil’den çıkamaz olan, birçok ülkede yakalama kararı verilen bir katili yaptığınız anlaşmayla rahatlattınız. Davaları düşürdünüz. Uluslararası hukuk, adaletin gereği davanın tekrar açılması ve bu katillerin kıpırdayamaz olmasıdır. Yoksa bu katil, dış politika adı altında Libya’da Akdeniz’de hatta Türkiye’nin içinde taşeronlarıyla Türkiye’ye yapacaklarından geri durmayacaktır. Gabi Ashkenazi, dünyanın gözü önünde katliam yapmış bir katildir. Eğer Türkiye bu katile bu rahatlığı verirse Filistin Kudüs aleyhine yapacakları da Türkiye yetkililerinin üzerine sorumluluk düşürür. Hukuk ve diplomatik teamülünüz bu katili hiçbir şekilde tanımamayı, bırakın tebrik etmeyi yeni israil hükümetine de onların bu adımı karşılığında İsrail-Türkiye Anlaşmasını feshetmeyi gerektirir. TBMM’nin üzerinde kara bir leke gibi kalan israil anlaşması feshedilsin, yardım gönüllüsü 10 Türkiye vatandaşı ve 6 Türk askerinin katilleri Türkiye'ye teslim edilsin. Sabır ve çaba içinde bekliyoruz.” çağrısında bulundu.
 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.