CHP kanalında mandacılık: "Batı ne şart koşuyorsa onları aynen kabul edeceğiz!"

CHP kanalında mandacılık: "Batı ne şart koşuyorsa onları aynen kabul edeceğiz!"

CHP yandaşı kanalda, Merdan Yanardağ, Uğur Dündar, Murat Muratoğlu ve Atilla Yeşilada'nın katıldığı programda IMF mandacılığı savunuldu.

parantez-ozel-haber-ic-logo-jpeg-001.jpg

CHP yandaşı kanalda, Türkiye ekonomisinin IMF'ye teslim edilmesi gerektiğini savunan "ekonomist" Atilla Yeşilada, "Batı ne şart koşuyorsa onları aynen kabul edeceğiz!" ifadelerini kullandı...

"Yandaş basında IMF karşıtlığı yapılmasının tek sebebi var" diyen Yeşilada; bunun sebebinin şeffaflık istememeleri olduğunu iddia etti...

Yeşilada şunları söyledi,

"Eğer biz Batı’dan çeşitli siyasi düşmanlıkları nedeniyle para alamıyorsak, o zaman Çin’den alalım, Rusya’dan alalım! Benim buna hiçbir itirazım yok! Niye almıyoruz, niçin vermiyorlar bize? Bu soruya cevab veren var mı?" dedi.

"Batı ne şart koşarsa kabul edeceğiz"

Ünvanında "ekonomist" yazan Atilla Yeşilada, bir ara hızını alamayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Türkiye’nin batmaması için Batı ne şart koşuyorsa onları kabul edeceğiz!

O zaman ortada dost yoktur, herşey ticarettir...

Size bir şey daha söyliyeyim; İnanın veya inanmayın; IMF’nin Arjantin’de yaptığı programa bakın; Fakir fukaranın maaşından emeklilerin maaşından tek kuruş kesilmemiş. Aksine, onlara daha fazla para harcanmasına müsaade edilmiştir. Yalanım varsa düzeltilsin.

IMF’nin istenmemesi, yandaş basında IMF aleyhtarlığı yapılmasının tek bir sebebi vardır; IMF hesap verilebilirlik isteyecektir! Bu ülkede sokakta vatandaşını döven polisten, Diyanet İşleri Başkanına kadar, BDDK, TCMB’ye kadar kimse hesap vermez, çünkü onlar Başkan’ın adamları!" ifadelerini kullandı.

Videoyu sosyal medya hesabından Murat Sarıca paylaştı...

chp-kanalinda-imf-aski.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.