Cem Küçük: "Türkiye’yi seven vatansever biri zaten böyle bir alçaklık yapmaz!"

Cem Küçük: "Türkiye’yi seven vatansever biri zaten böyle bir alçaklık yapmaz!"

Cem Küçük, MİT şehidlerinin kimliklerinin ifşa edilmesi olayını ve iddianameyi Parantez Haber'e değerlendirdi...

parantez-ozel-haber-ic-logo-jpeg.jpg

Şehit MİT mensuplarının ifşa edilmesine ilişkin 6'sı tutuklu, 1'i firari 8 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

İddianamede, tutuklu gazeteciler Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ın da aralarında bulunduğu 8 şüphelinin Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 329/1. maddesinde yer alan "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri açıklamak" suçundan beşer yıldan onar yıla, "Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu'nun 27. maddesi gereğince de "istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek" suçundan ise dörder yıldan onar yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor. Konuyla ilgili Gazeteci-Yazar Cem Küçük Parantez Haber’e konuştu.

ÖZEL HABER: BÜŞRA KILIÇ

cem-kucuk-parantez-habere-konustu-mit-sehitleri-kimliklerinin-ifsa-edilmesi-iddianame.jpg

Gazeteci-Yazar Cem Küçük:

BİLEREK VE İSTEYEREK YAPTILAR, EN ÜST CEZAYI ALMALILAR

Libya’da görev yaparken şehit olan MİT mensubu ve cenazesine katılan meslektaşları ile ailesinin kimliğinin Oda TV tarafından deşifre edilmesinin bilinçli bir eylem olduğunu söyleyen Küçük, “Barış Terkoğluda Barış Pehlivan da Soner Yalçın’dan aldıkları talimatla MİT şehidinin ve ailesinin bilinçli olarak kimliklerini açık etmişlerdir. Çünkü Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Soner Yalçın Türkiye’nin aleyhine kara propaganda götürdüğü için bilinçli olarak MİT’e çalışan arkadaşımızın kimliğini ifşa ettiler.

cem-kucuk-parantez-haber-iki.jpg

TÜRKİYE'Yİ SEVEN BİRİ BÖYLE BİR ALÇAKLIK YAPMAZ!

Türkiye’yi seven vatansever biri zaten böyle bir alçaklık yapmaz. Dünyanın her yerinde bu olay alçaklıktır. Bütün dünyada da bunun hukuki bir cezası olur. Üstelik MİT Kanunu çok açık. 27. Madde, MİT’te çalışan bir kişinin veya bir yakınının kimliği deşifre edilirse üç yıldan yedi yıla kadar ceza alacağı zaten yazıyor. Bunu bile bile bu suçu işlediler. Öte yandan da kendilerine basın özgürlüğü süsü veriyorlar. Bu durumu medya özgürlüğüne sokmaya çalışarak yalana yalan katıyorlar.

Sonuç olarak iddianame kabul edildi ve ben en üstten ceza alacaklarını düşünüyorum. Çünkü bunu bilerek ve isteyerek yaptılar. O anlamda da iddianame son derece yerindedir. O kişileri de zaten yaptıklarından dolayı kendi arkadaşları bile savunamadı. Bu arkadaşlar haksız yere alındı diyemediler.” dedi.

busra-kilic-parantez-ozel-haber-yeni-logo-daha-kucuk-001.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.