Çağlar Aran: "Devletin emrini dinlemiyorlar, bir çeteleşme var..."

Çağlar Aran: "Devletin emrini dinlemiyorlar, bir çeteleşme var..."

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği başkanlığına bir yıl önce aday olan Çağlar Aran, birliklerde ne dolaplar döndüğünü Parantez Haber'e anlattı...

ÖZEL HABER: BÜŞRA KILIÇ

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği başkanlığına bir yıl önce aday olan Çağlar Aran, Genel Kurul öncesi mevcut yönetimin seçme ve seçilme hakkına sahip 9 bin üyenin hepsinin üyeliğini düşürdüğünü ve 123 kişi ile seçime gitmeye kalktığını anlattı. Aran, mevcut yönetimin devletin koyduğu seçim sitemini tanımayıp kendi kafalarına göre seçime gitmeye çalıştığını ancak buna izin vermeyeceklerini açıkladı.

caglar-aran-foto-videodan.jpg

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkan Adayı Çağlar Aran: 

DEVLETİN EMRİNİ DİNLEMİYORLAR

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği’nin devlet tarafından üreticiyi desteklemesi ile kurulmuş bir birlik olduğunu söyleyen Artan, Tarım Bakanlığı’ndan küpe desteği, damızlık hayvan desteği, çoban desteği gibi hizmetlerin bu birlik vasıtasıyla sağlandığını anlattı.Birliğin seçim tarihinin dolduğunu ve geçtiğimiz Ekim ayında genel kurula gidilmesi gerektiğini ifade eden Artan, “Bu birliğin seçme ve seçilme hakkı olan 9 bin tane üyesi var. Genel kurul öncesi üyelerin hepsinin üyeliği düşürülüyor ve 123 kişi ile seçime gitmeye kalkıyorlar. Bunu da devletin zamanında SOYBİS sistemine geçin demesine dayanarak yapıyorlar. Fakat Tarım ve Orman Bakanlığı’na tarafımca durum iletilmiş olup 11.09.2020 tarihinde Bakanlığımız 81 ilimize dağıtımı gerçekleştirilen yazısı ile Genel Kurulların 123 kişi ile değil kayıtlı üyeler ile yapılacağını, SOYBİS sisteminin seçimde kullanılmayacağını açıkça belirtiyor. Ama buna mevcut yönetim sanki burası Muz Cumhuriyetiymiş gibi davranıyor. Biz devletimizin emrini dinlemiyoruz diyorlar. Oysa Bakanlık konuyla ilgili iki tane ayrı ayrı emir gönderdi. Ama kime hizmet ettiğini bilmediğim bu adamlar hala 123 kişi ile seçim yapmakta ısrar ediyorlar.” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE GENELİNDE BİRLİKLERDE ÇETELEŞME VAR

Devletin geçtiğimiz hafta konu ile ilgili müfettiş gönderdiğini belirten Artan, “Konu ile ilgili rapor hazırlayacaklar. Biz de raporun sonucunu bekleyeceğiz. Bu sorun Türkiye genelinde böyle. Buna ele geçirilmiş çaba diyebiliriz. Türkiye genelinde bu şekilde birliklerde çeteleşme var. Mazlumun seçme ve seçilme hakkını elinden alan bu insanlar hem 10 bin üyenin üzerinden devletten destek alacaklar hem de bu üyeleri yok sayarak seçme ve seçilme haklarını ellerinden alacaklar. Biz devletimizin gücüne inanıyoruz. Sonuçta milletin iradesinin üzerinde bir irade yoktur diyen bir lidere sahibiz. İnşallah bu sorunu da düzeltirler. Buna bir dur derler.” dedi.

fotograf-bir-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum