Bu yalanlara, iftiralara, halk sağlığını tehdit eden kışkırtmalara niçin göz yumuluyor?

Bu yalanlara, iftiralara, halk sağlığını tehdit eden kışkırtmalara niçin göz yumuluyor?

Bir araştırma şirketiymiş, sanki "seçim" var da yalan-yanlı anket yapıyormuşcasına, "araştırma raporu" diye bir şey karalamışlar! Bir de "merkezi yönetim" diyor iyi mi?

Türkiye koronavirüs salgını ile her türlü gücünü seferber ederek mücadele ederken, bunlar çıkmışlar, "araştırma şirketi" üstelik, şu bu "normal değildir, Tıp insanları tarafından açıklanması gerekir" diye adan "rapor" dedikleri bir şey yayınlıyor!

Bu haberi yapanlara göre, bu "Polimetre" denen şeye göre; Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu üyeleri "Tıp insanı" değil...

Sağlık Bakanlığı'nın şeffaf verilerine "inanmıyor"(!) resmî rakamları tanımıyor, ama "Tıp insanları" diye cümle kuruyorlar! "Amaçları toplu bayram namazı" diye kin ve nefret kusabiliyorlar!

Bu "Polimetre" denen şey, korkunç gerçeği(!) de keşfetmiş; "Amaçları toplu bayram namazı kılmak" diyor... İnanılır gibi değil!

Yalan haber yaymak, gerçeği çarpıtmak, provakasyon ve kışkırtma yapmak suç değil mi bu ülkede?

Sözkonusu olan milyonlarca insanın "sağlığı" değil mi, sözkonusu olan bütün dünyanın başına bela olmuş bir salgınla mücadele değil mi?

Bu insanların "derdinin ne olduğu?" sorulmayacak mı?

Etkili ve yetkililer -kimse artık- "Gel bakalım Polimetre, nerden ne verisi topladın da böyle yalanlar uyduruyorsun, gel bakalım Telemetre, "Amaçları toplu bayram namazı kılmak" demekle neyi amaçlıyorsun, "Merkezi yönetim" derken neyi kastediyorsunuz?" diye sormayacaklar mı?

Bu "manşet"e göre, bu "Polimetre"ye göre; Hükümet, devlet, "toplu bayram namazı kılmak" için koronavirüs salgını ile ilgili gerçekleri saklıyor(!)

Bunlar da, insan ya, halkı ve sağlığını düşünüyorlar ya, o yüzden, -hükümetin, devletin, Sağlık Bakanlığı'nın filân- açıkladığı verilerin gerçeği saklamak olduğunu, asıl amaçlarının "toplu bayram namazı kılmak olduğunu" araştırma şirketi ile keşfediyorlar!

Bu gazetecilik filân değil! Bu başka bir şey!

"Nedir bu?" diye sorması gerekenler kim?

tele-1-yalan-kiskirtma-tahrik-halk-sagligini-hice-saymak.jpgtele-bir-gazete-manseti-24-nisan.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.