"Sosyete damat" öyle mi? Domuz etli tabakları sıyırıp bulaşığı ile selfi çekenler mi halk insanı?"

"Sosyete damat" öyle mi? Domuz etli tabakları sıyırıp bulaşığı ile selfi çekenler mi halk insanı?"

"Berat Albayrak’a sosyete diyerek ellerinde avuçlarında kalmış bir tane beyin hücresini de sonsuzluğa uğurlamış oldular!"

"Domuz etli tabakları sıyırıp bulaşığıyla selfi çekenler mi halk insanı?!"

Haber 7 yazarlarından Esra Elönü, dün Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik'in CHP ve Faik Öztrak'a verdiği "sosyete damat" cevabı üzerine yeniden başlayan tartışmaya farklı bir yönden girdi...

Muhalefetin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonra en çok hedef aldığı isim olana Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a, CHP sözcüsü Faik Öztrak, "sosyete damat" diyerek aklı sıra tahfif etmişti...

"Sosyetenin sözlük anlamı bile bunlardan utanır" diyen Haber 7 yazarı Esra Elönü, "Fos yete" başlıklı yazısında; "Domuz etli tabakları sıyırıp bulaşığı ile selfi çekenler mi halk insanı?" diye sorarak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na da göndermede bulunuyor...

İşte Esra Elönü'nun "Fos yete" başlıklı o yazısından bir bölüm;

Eski Türkiyenin yürüyen Haliç’leri..

Ucuz siyasetin Yahnicileri, bir laf söylüyorsa lafa değil örtmeye çalıştıklarına bakarım. Bunların kafasını çözmüş olmak için ağaç altında elma bekleyen Newton olmaya gerek yok. Bunların kafası, su tabancasına doldurulmuş eski Türkiye Halici. Sıktıkça aklamaya çalıştıkları yerlerini görüyoruz.

Topluca zeka ekonomisine gidip , beyin yormada gösterdikleri kudretli cimrilik,  onların sabah sporu. Elleri cebine gitmez derlerdi önceden şimdi elleri beyinlerine gitmiyor bile .. Cepteki akrep, beyinlerindeki haşerattan evladır..

Sözcülerine bakıyorum. Sazcı desek daha iyi. Bir kelimenin içine bin tane yalanı sığdırmak da bunların kelime ekonomisi. Bunların fikri üşengeçliği. Sazcılık işte bu. Sırf kafiye olsun diye akort edilmemiş Pazar sazını mikrofon olarak kullanıyorlar.

Dün Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik muhteşem benzetme yaptı bunlar için “Düşük Zeka Düzeyi” dedi. Zeka düşünce olmayan şeyler de dağılır nar gibi  neyin yokluğunu çektiklerini tane tane anlarsın o hesap.

Bunların Sözcüleri ve mızıkacıları günlerdir aynı şeyi konuşuyor . Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sosyete diyerek ellerinde avuçlarında kalmış belki bir tane beyin hücresini de sonsuzluğa uğurlamış oldular. Sinek kovalayamazlar ama havacı derler, neredeyse sülale boyu cemiyet kokoşluğu yaparlar ama sosyete derler.

Sanırsın toprak kapta pişen tarhana çorbası bunlar, sanırsın ırgatı olmuşlar toprağın.

Sosyetenin sözlük anlamı bile bunlardan utanır. Yahu iktidar olamadığınız yıl kadar büyük, neredeyse kafa tenceresi diyeceğimiz kadehlere kafa sokup insanı toprağı duymayanlar mı söylüyor bunu.

Siyasetin içine sülale fotokopiniz çekilmiş , parayı kürdan yapmışsınız, kapitalizme gerdan kıra kıra incileriniz dökülmüş sosyete mi diyorsunuz.

Siz söyleme değil sıvama derdindesiniz. Kötü nişancısınız . Sıfır isabet ..

Domuz etli tabakları sıyırıp bulaşığıyla selfie çekilenler mi halk insanı, korumalarını yağmurda ıslatıp mezarda dua pozu kesen Cumhuriyet Halk Şemsiyesi mi halk insanı..

Siz eleştiri değil eşeleme derdindesiniz. Patronundan aferin almaya çalışan çaylak magazin muhabirinden sözcü yaparsanız , kaç kez çuvalladığınızı unutursunuz.

Neyi vuracaksan oraya odaklan, aile fotoğrafıyla vurmak, inşaat halinde bile olmayan karakterinizin zeminini ortaya koyar. Anlaşılan o ki zemin kaygan ..

Sen önce türbe tekmeleyen tatil terliğine lafını söyle sosyete şantör..

Esra Elönü - Haber 7

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.