Pek "liyakatli" hocanız, İstanbul Sözleşmesini okumadan imzalamış ya!

Pek "liyakatli" hocanız, İstanbul Sözleşmesini okumadan imzalamış ya!

"Telefon edip sordum..."

İstanbul Sözleşmesi etrafındaki tartışmalar devam ederken, sözleşmeyi imzalayan Ahmet Davutoğlu'nun, sözleşmeyi okumadan imzaladığı ortaya çıktı...

Sabah gazetesi yazarlarından Salih Tuna, bugünkü "Okumadan imzalamış" başlıklı yazısında, Akit yazarlarından Abdurrahman Dilipak'ın, Ahmet Davutoğlu'na telefon ettiğini, "Bu sözleşmeyi nasıl imzaladınız?" diye sorduğunu, Davutoğlu'nun da Sözleşmeyi okumadığını itiraf ettiğini yazdı...

Tuna'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Fitneye dönüştürmek istedikleri iş bu "malzemeyi" ellerinden almak için (içeriğinden maada) 18 Mayıs 2020'de şu tweetle tepkimi dermeyan ettim: "Şu İstanbul Sözleşmesi bu kadar tatavaya değer mi arkadaş.?! Yırtın atın bitsin!.."

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da 2 Temmuz 2020'de İstanbul Sözleşmesi'ne parti olarak bigane kalamayacaklarını belirterek, "Nasıl usulünü yerine getirerek bu sözleşme imzalanmışsa, aynı şekilde usulü yerine getirilerek bu sözleşmeden çıkılır..." dedi.

Ne zamanki bu açıklama yapıldı...

Muhafazakar mahallede İstanbul Sözleşmesi'nin şiddetle eleştirilmesini ellerini ovuşturarak izleyen CHP'den Meral Hanım'a ordan Koç'lara kadar cümbür muhalefet savunmaya geçti.

Bu arada, Kılıçdaroğlu'nun mezkur sözleşmeyi okuduğunu hiç sanmam. Liyakatli dostları bile okumadan imza atmış o nereden okusun?!

Zira, Akit gazetesi yazarlarından Abdurrahman Dilipak (tartışmalara neden olan yazısına açıklık getirmek için birkaç gün evvel yaptığı bir konuşmada) şunu söyledi: "Ben Ahmet Davutoğlu'na sordum nasıl imza attın diye. 'Okumadım' dedi. Eline sağlık ötekiler de öyle..."

Gördünüz mü "liyakati," okumadan imzalamış! Demek okusa, imzalamayacakmış!

Acaba öyle mi?

Tenhalarda (telefonda) söylediğini kalabalıklarda da söyleyebilecek mi bakalım?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.