"Odatv'nin avukatları, FETÖ'cülerin de avukatlığını yapıyor..."

"Odatv'nin avukatları, FETÖ'cülerin de avukatlığını yapıyor..."

Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun avukatları Hüseyin Ersöz ve Kazım Yiğit Akalan Kadir Topbaş'ın damadı FETÖ’cü Ömer Faruk Kavurmacı’nın avukatlığını yapıyorlar.

Türkiye gazetesi yazarlarından Cem Küçük, bugünkü, "FETÖ'cü iş adamlarının Kemalist avukatları" başlıklı yazısında, oldukça çapraşık, bir o kadar karmaşık ilişkiler ağını gösteriyor. Odatv'nin avukatları aynı zamanda FETÖ'cülerin avukatı. FETÖ'cülerin avukatları aynı zamanda Kemalist.

Cem Küçük'ün, Siyasi kimliklerle ticari ilişkilerin iç içe girdiği karmaşık ilişkiler ağını anlattığı o yazısından bir bölüm şöyle;

Libya şehidimizin kimliğini ifşa ederek millî güvenliği ihlal eden Odatv çetesinin iki elemanı şu an cezaevinde.

Onlara emir veren ve Türkiye’yi sabote etmek için her türlü pis işi yapan Soner Yalçın ise elini kolunu sallayarak gezmeye devam ediyor. 

Türkiye’ye hizmet etmiş ve etmekte olan herkesi Odatv’yi itibarsızlaştıran bu çetenin avukatları da FETÖ’cü iş adamlarının avukatlığını yapıyorlar.

Her fırsatta FETÖ’ye karşıymış gibi duran bu çetenin ve Kemalist avukatlarının ilişkiler ağına bakmak gerekir.

2018 ve 19’da bu konuyla ilgili iki üç yaşı yazmıştım. TGRT Haber’de yayınlanan Medya Kritik’te Fuat Uğur’la beraber konuyu gündeme getirmiş ve “bu ne yaman çelişki!” demiştik. 

Mesela Hüseyin Ersöz ve Kazım Yiğit Akalan. Her fırsatta sözde FETÖ’ye karşıymış gibi kendilerini savunan bu iki avukat FETÖ’nün en büyük iş adamlarının avukatlığını yapıyorlar.

Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun avukatları Hüseyin Ersöz ve Kazım Yiğit Akalan Kadir Topbaş'ın damadı FETÖ’cü Ömer Faruk Kavurmacı’nın avukatlığını yapıyorlar.

Ersöz aynı zamanda Bank Asya'yı 7,4 milyona finanse eden FETÖ’cü Zekeriya Mete'nin vekilli.

Kazım Yiğit Akalan Kavurmacı ailesinden Mustafa Şevki Kavurmacı'nın avukatı.

Şimdi soruyorum: Hüseyin Ersöz ve Kazım Yiğit Akalan bu FETÖ’cü iş adamlarının avukatlığını yapmak için ne kadar aldınız?

Hüseyin Ersöz Odatv’de Ömer Faruk Kavurmacı’ya ait Aydınlı Giyim’e atanan kayyumları eleştiriyordu. Sözde FETÖ’yle mücadele eden Kemalist avukat Ersöz neden devletin FETÖ’cü bir şirkete atadığı kayyumu eleştirir? Üstteki bu yazıları Odatv’de yazdı. Acaba Soner Yalçın bu yazıların karanlık sitesinde çıkması karşılığı FETÖ’cü iş adamlarından para almış olmasın?

Ne de olsa FETÖ’cü Karşı gazetesinde FETÖ’cülerle beraber çalışmışlardı. 

Odatv'nin avukatlığını yapan Avukat Hüseyin Ersöz ve Kazım Yiğit Akalan İzmir'deki FETÖ'nün “Babalar Grubu”ndan FETÖ’cü iş adamı Abdullah Kavuk’un da avukatlığını yapıyorlar…

Hüseyin Ersöz’ün avukatlığını yaptığı başka isimler de var. Mesela FETÖ'nün Dünya Pazarlama dosyasındaki sanıkları Nurfan Kartal, Sefa Uysal, Müfit Salman, Hüseyin Gün, İhsan Eren ve Metin Erdoğan gibi. Ama durun, daha başka isimlerin de avukatlığını yapmış Hüseyin Ersöz. 

FETÖ'nün iş dünyası yapılanması olan TUSKON'la ilgili davanın sanıklarından Semih Sadır ve yukarıda söylediğim gibi FETÖ'den yargılanan İstanbul Hububat Yağlı Tohumlar ve Mamuller İhracat Birliği Başkanı Zekeriya Mete'yi de gözaltına alındıktan sonra sorgu aşamasında savundu. Mete, İstanbul Hububat Yağlı Tohumlar ve Mamuller İhracat Birliği hesaplarından Bank Asya'ya 7 milyon 400 bin lira yatırılarak örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla tutuklanmıştı. 

Odatv avukatlarından Kemalist Kâzım Yiğit Akalın FETÖ'den yargılanan Akfa Holding sahipleri Fatih Akbaş ve Ferhat Akbaş'ın avukatlığını yapıyor. Akalın bu isimlerle beraber FETÖ'den yargılanan tekstilci iş adamları Bünyamin Gülçek ve Adil Gülçek'in de avukatı. 

Odatv’nin ve “iki Barış”ın avukatlarından Serkan Günel, Akalan’la birlikte Fatih Akbaş ve Ferhat Akbaş’ın da avukatlığını yapıyor. Avukat Serkan Günel aynı zamanda FETÖ'nün Borsa İstanbul'daki yapılmasıyla ilgili davada Mustafa Baltacı'nın avukatı.

Aynı Günel FETÖ’nün iş adamları yapılanması TUSKON'dan Mehmet Zenginer'in de bir dönem avukatlığını yaptı. Serkan Günel ayrıca TAYAŞ Gıda'nın FETÖ'den yargılanan patronu Kazım Taycı'nın da avukatıydı. 

Kemalist avukatlar olarak bilinen Turgut Kazan ve kızı Aslı Kazan FETÖ’nün İzmir’deki en önemli iş adamı Ahmet Küçükbay’ın avukatlığını yapıyorlar.

Ekranlarda sözde FETÖ’yle mücadele eden Turgut ve Aslı Kazan acaba Ahmet Küçükbay’ı savunmak için ne kadar aldılar? İnsan merak ediyor. 

Bu isimleri ben zamanında çok yazdım. Hepsi hukuki haktan bahsediyorlar. İyi de neden hep zengin FETÖ’cülerin avukatlığını yapıyorlar?

Dertleri hukuksa Ekrem Dumanlı’nın da, Emre Uslu’nun da, Önder Aytaç’ın da, Zekeriya Öz’ün de avukatları yok.

Madem öyle onların da avukatlığını yapsınlar. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.