"O çok rizikolu olur Engin Bey, yakayı ele verirsek biteriz!"

"O çok rizikolu olur Engin Bey, yakayı ele verirsek biteriz!"

Genel Merkez'de beyin fırtınası devam ediyor...

Sabah yazarı Salih Tuna'nın CHP Genel Merkez'deki "beyin fırtınasını" mizahi-kurgu bir dille anlattığı seri devam ediyor... Tuna'nın mizahi bir dille yazdığı seri, geçen hafta "gerçeğe" dönüşmüş ve yazıda ismi geçen CHP'li Engin Özkoç, Tuna'ya dava açacağını söylemişti...

Türkiye'de ilk defa, sabah "mizah" olarak yazılan bir yazıda anlatılan hadisenin, öğleden sonra gerçekleşmesi, medyada ciddi tartışmalara neden olmuştu...

Tuna, bugünkü "Genel Merkez'de dübeş" başlıklı yazısında, geçen hafta kaldı yerden devam eden "Genel Merkez'deki beyin fırtınasını", gündemde tartışılan konulara atıfla kaldığı yerden sürdürüyor... 

Hatırlanacağı üzere, Engin Özkoç'un "dava açacağını" söylediği son yazıda, Genel Merkez'de "böcek" araması yapılıyordu...

İşte Salih Tuna'nın, CHP Genel Merkezi'ndeki "beyin fırtınalarını" konu ettiği o yazısından kısa bir bölüm:

"Özgür Özel, "Parti örgütünden adamlar ayarlayalım" dedi, "Fazilet Durağı'na sabahın köründe gidip tıkış tıkış binsinler. Ekrem Bey'in yine kanı donsun. Portakal ve diğer arkadaşlar da yine 'organize kötülük' desinler. Yandaşlar üzerine atlayıp, ikinci Fazilet Durağı skandalı diyecekler, hani görüntüler diye tutturacaklardır. Biz de şak diye görüntüleri önlerine koyup algıyı tersine çevireceğiz..."

Genel başkanlarının gözleri parladı. "Tebrik ederim" dedi, "Müthiş fikir."

"Benim değil, Engin Özkoç'un fikri."

"Sahi yahu, o nerde?"

Masanın altını işaret ettiler. "Ne işi var masanın altında?" diye ünleyince, çok uğraştıklarını ama ne yaptılarsa çıkaramadıklarını söylediler. Eğildi baktı, gerçekten de Engin Özkoç ellerinin ve dizlerinin üstüne çömelmiş etrafa ürkek gözlerle bakıyordu.

Epey uğraştılar, ikna edemediler. Engin Altay "Biz masanın bu tarafına geçelim, siz de şu sopayla o taraftan dürtün" dedi, "Belki çıkar."

"Fare mi çıkarıyoruz!.."

Genel başkanları "Saçmalamayın ya ne faresi!" diye çıkıştıktan sonra Engin Özkoç'a döndü. "Rica ediyorum, uğraştırmayın bizi" dedi, "Hiç değilse neden ordasınız, onu söyleyin..."

"Başkanım" diye kırılgan bir sesle cevap verdi, "Salih Tuna geçen sefer böcek koydu demiştim inanmamıştınız. Aynen burada olan biteni yazdı köşesinde, hem de gayri ciddi üslupla, şahsım ve partime karşı çok açık biçimde olumsuz siyasi algı oluşturarak..."

Genel başkanları sözünü kesti, "İyi de öyle engel olamazsın ki, masanın altını da yazar isterse!"

"Burda konuşmayacağım ama, düşündüklerimi içimden geçireceğim sadece."

"O zaman dışarı çık, burda içinden geçir."

Bunu hiç düşünmemişti. İkna oldu ve çıktı. Faik Öztark eşzamanlı "Akepe bu salgından da ekonomiyi kurtarırsa bir daha asla baş edemeyiz onlarla!" dedi, "Bir şeyler yapmamız lazım."

Engin Özkoç, "Virüs kapmış hasta bulup para verip kalabalık yerlere salsak. İkinci dalgayı bizzat biz başlatsak" diye içinden geçirirken genel başkanları, "O çok rizikolu olur Engin Bey" dedi, "Yakayı ele verirsek biteriz!"

Engin Özkoç şoke olmuştu. "Efendim" dedi, "İçimi mi okudunuz yoksa ben dışımdan mı söyledim farkında olmadan?"

Yazının tamamını okumak için:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.