"Liyakat diye diye öyle vicdani sefaletle malul hale geldiler ki..."

"Liyakat diye diye öyle vicdani sefaletle malul hale geldiler ki..."

Dili yok kalbimin...

Sabah yazarı Salih Tuna bugünkü "Dili yok kalbimin..." başlıklı yazısında, siyasete "Milli görüş"ten başlayıp, "LGBT savunuculuğuna" kadar savrulan ilkesizlikleri değerlendiriyor...

İşte o yazıdan bir bölüm...

Liyakat diye diye öyle vicdani sefaletle malul hale geldiler ki...

Kılıçdaroğlu bile bu bir nevi "sokaklara" düşmüşleri "kafalamak" için "Yüzde 99 benzerliğimiz var" demişti.

Bunlardan müstakil parti kurmuş biri bir televizyon kanalında, "Hayatım CHP zihniyetiyle mücadeleyle geçti" diyerek bu yüzde 99'dan firar etmişti. CHP'den tepkiler gelince 1 gün sonra yanlış anlaşıldığını söyleyip geri döndü.

Sözünün arkasında daha bir gün bile duramayan böyle birine biz de kalkmış, "Erdoğan ve AK Parti'ye ihanet edersem gelin yüzüme tükürün..." sözünü hatırlatıyoruz.

Bir başka muhterem de Gül'ün partisinde genel başkan yardımcısı olmuş. Geçen gün AK Parti'den çocuklarımın yüzüne bakabilmek için ayrıldım demiş.

Soralım mı şimdi: AK Parti'de 3 dönem (25, 26 ve 27) milletvekilliği yapmışsın. Hadi ilk 2 dönemi anladık, son dönem (ki bu dönemde de 2 yıl devam etmişsin) çocuklarının yüzüne bakamayacak olduğun bir partiden neden aday oldun?

Aslında bunu bile sormaya değmez...

Zira, LGBT tartışmasında İslam'ın eşcinsellikle ilgili hükmünü dillendiren Diyanet'in toplumu ayrıştırdığını söyleyen birinden bahsediyoruz.

Minarelerden "Çav Bella" çalınmasından ziyade buna tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasından rahatsız olmuş birinden.

Aynı muhterem, Başkan Erdoğan'ın "casus" olarak nitelendirdiği birini "aktivist" diyerek aklamaya çalıştığında eleştirmiştik de bize demediklerini bırakmamışlardı.

Kimler mi?

"Dili yok kalbimin, ondan ne kadar bîzârım!"

Yazının tamamını okumak için

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.