"Kürt'ün meselesi ne olmalıdır?.."

"Kürt'ün meselesi ne olmalıdır?.."

Sorulması gereken gerçek soru budur!

Sabah yazarı Salih Tuna, "Bunların neresinden dönerseniz kârdır" başlıklı yazısında, Türkiye'deki farklı siyasi kesimlerin "Kürt meselesi" konusundaki tavırlarını değerlendirdi.

Türkiye'deki "mandacı aydınların" sorunu çözmek değil, emperyalistlerin amaçlarına uygun şekilde "sorun üretmek" olduğunu vurgulayan Tuna, bu yüzden gerçek manada çözüm üretenlerin anında "hain ilân edildiğini" yazdı...

Sorunun çözülecek gibi olduğu durumlarda, çözümün sabote edildiğini belirten Tuna; "Networkun resmi ve meşru Kürt'ü olmak için PKK'yla iltisaklı olmak şarttı. Zaten bunların kavline göre Kürt sorunu gerçekte PKK sorunundan ibaretti.

Barış kelimesini ağızlarından düşürmüyorlardı ama ne zaman ki silahlar sustu, "Bu gerçek barış olamaz" diye dağlara vurdular. Hatta "Ne elde ettiniz de silahları bıraktınız!.." diyerek PKK'lıların önlerine yattılar." ifadesini kullandı.

Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu'nun meşhur "Kürt röportajına" da atıfta bulunan Sabah yazarı; "Kendisi de saygın bir Kürt şeceresine mensup olan merhum Salih Mirzabeyoğlu, "Kürt sorunu" heyulasının yerine, "Kürt'ün meselesi ne olmalıdır?" sorusunu koymuştu.

Gerçek soru budur...

E tabii "sömürge aydınlarının" meselesi sorun çözmek değil, koşuldukları projenin gereğini yapmaktır." ifadelerini kullandı...

Yazının tamamını okumak için:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.