"Kur saldırıları; “erken seçimle veya başka bir şekilde iktidar gidecektir”ifadesinin açıklamasıdır

"Kur saldırıları; “erken seçimle veya başka bir şekilde iktidar gidecektir”ifadesinin açıklamasıdır

IMF vesayeti, tüm vesayet sisteminin adeta finansörü, teminatı, koruyucusu, ekonomi-politiği durumundaydı.

Akşam gazetesi yazarlarından Prof.Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, bugünkü yazısında Türkiye'ye yönelik kur saldırılarını değerlendirdi...

Londra merkezli küresel finans baronlarının Türkiye ekonomisinin bağımsızlaşmasından çok rahatsız olduklarını ifade eden Hacısalihoğlu, "Çok rahatsızlar. Türkiye’nin Maliyesinin milli karakter kazanmasının huzursuzluğu içindeler" ifadelerini kullandı!

Son dönemde yükselen darbe söylemlerinin ete kemiğe bürünmüş şekli bu kur saldırılarıdır diyen Akşam yazarı, amacın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmek olduğunu ifade ediyor.

Türkiye'nin yeniden IMF vesayetine alınmaya çalışıldığını ifade eden Yaşar Hacısalihoğlu'nun yazısından bir bölüm şöyle;

"Amaç; kuru yukarıya fırlatıp, içeride yerel seçim öncesi kaos çıkararak, hükümeti, doğrudan CumhurbaşkanıErdoğan’ı yıpratarak, devirmek. Yine başaramadılar ama geçen hafta bir kez daha denediler. Ellerinde Türk Lirası (TL) olmadan, hızlı ve yüklü dolar almaya çalışarak, kurumanipülatif olarak yükseltmeye çalıştılar. Ama yine başaramadılar. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Bakan olduktan sonra bu tür kur saldırılarına karşı kurulan sisteme, duvara tosladılar ve hüsrana uğradılar. Haklarında hukukisüreç başlatıldı ve 3 yabancı banka için derhal işlemyasağı uygulandı.

Maliye’nin başına Berat Albayrak geçtikten sonra Londra Merkezli finans tetikçileri eliyle 3. kez yaşanan bu saldırılarının amacı çok açık değil mi?

Maliyenin Milli karakterini zedelemek, Bakan Albayrak’ı yıpratmak ve nihayetinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı siyaset dışı, hukuk ve ahlak dışı yol ve yöntemlerle devirmek.

Son dönemdeki darbe çağrıştıran ifadelerin ete kemiğe bürünmüş şeklidir bu kur saldırıları. Bu kur saldırıları; erken seçimle veya başka bir şekilde iktidar gidecektirifadesinin açıklamasıdır. Saray rejimi gidecek salvoları atanların cesaretidir bu kur saldırıları.

Yazının tamamını okumak için:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.