FETÖ'den tutuklu CIA ajanı, Taha Akyol'un 50 yıllık dostuymuş!

FETÖ'den tutuklu CIA ajanı, Taha Akyol'un 50 yıllık dostuymuş!

E o zaman sen bunları da bilirsin Taha Akyol, şu sorulara da bir cevap verir misin?

Karar yazarı Taha Akyol, bugünkü köşe yazısında Soğuk Savaş Dönemi’nin bütün kirli cinayetlerinin müsebbipleri arasında gösterilen Ruzi Nazar’ın sağ kolu olan FETÖ tutuklusu Enver Altaylı’dan “dostum” diye bahsetti…

Akyol’un, Altaylı ile dost olduğunu yazmasına Veryasıntv yazarı Nihat Genç tepki gösterdi.

Genç, Akyol’un bu yazısının, hakimlere ve savcılara, Altalylı ile ilgili “yakinimdir” kartiviziti göndermesine benzediğini yazdı…

Bugünkü Karar gazetesinde, “Tutuklama tedbirdir” başlıklı bir yazı yazan Taha Akyol, “tedbir” amaçlı tutuklamaları eleştirdi.

Türkiye’de siyasi nitelikli davalarda haksız ya da ölçüsüz tutukluluk bir sorundur, tutuklulukta yaşananlar ayrı bir sorun” diyen Akyol, FETÖ’den tutuklu Enver Altaylı ve Mehmet Barıner’in cezaevi şartlarından bahsetti…

“Altaylı dostumdur…”

Altaylı ile MTTB kongresinde tanıştığını belirten Akyol, “Hergün gazetesinde beraber yazmıştık, dostumdur.” Dedi.

Nihat Genç’den sert tepki!

Akyol’un köşe yazısına, Veryansıntv’den cevap veren Nihat Genç; “Taha Akyol ısrarlarımızı kıramadı (?!) elli yıl sonra nihayet bugünkü yazısında CIA Ajanı Enver Altaylı’nın yakın dostu olduğunu deklare-ifşa etti” diye yazdı.

Enver Altaylı’nın CIA’nın Ortadoğu İstasyon şefi Ruzi Nazar’ın talebesi olduğunu belirten Nihat Genç, “CIA’nın hangi FETÖ’cü tetikçileri gladyo olarak kullandığını açıklayabilir mi?” diye sordu…

İşte Nihat Genç'in o yazısında bir bölüm:

“Taha Akyol bey bizlere, CIA Ajanlarının ülkücü hangi gençleri gladyo olarak kullandığını ve aynı CIA'nın hangi Fetöcü tetikçileri gladyo olarak kullandığını açıklayabilir mi?

Olmadı, bir fikir ileri sürebilir mi, en azından yardımcı olabilir mi?

Hepsini geçtim, bu CIA Ajanı elli yıldır bu ülkede neler yaptı, sakin huzurlu bir şekilde evinde mi oturdu, yoksa, bağlantıları, adamları, kumpasları, nedir kimlerdir, bir kaç sayfacık anlatabilir mi, Türk Devleti'nin nereleriyle kimlerle oynadı yönetti!

Taha Akyol'un Enver Altaylı elli yıllık dostumdur itirafına sebep Altaylı'nın 77 yaşında hapiste yatıyor oluşu, Akyol, 'tutuklama tedbirdir' başlığıyla Altaylı'nın içerde yatışına karşı çıkıyor, ve bir eski dostu olarak kalemiyle yardımcı olmak istiyor.

Ve ajan dostunu elli uzun yıl tek bir cümlecik onbinin üstündeki makalelerine hiç ama hiç konu etmeyen Taha Akyol, nihayet CIA ajanı dostunu deklare edebiliyor, neden, çünkü kendini çok rahat hissediyor, Altaylı'nın devlet içinden dokunulmaz nice isimle ilişkisi olduğunu ve bu dostluğun hiç sıkıntı çıkartmayacığını iyi biliyor, okuyucusu, tarafları, İyi Partililer, ne var bunda deyip geçeceklerini iyi biliyor.

Ne var deyip küçümsedikleri mevzuu faili meçhullerin gladyonun ev adresi!

Aynı Taha Akyol Fetö operasyonları sürecinde Aydın Doğan'ın gazete ve TV'lerinde çok etkili pozisyonda programlar yapıyordu.

Nice 65 yaşını aşmış yüksek komutan içeri atıldı ve Taha Akyol bey kalkıp 'tutuklama tedbirdir' diye bir yazı yazmadı. Ama devran dönüp Enver Altaylı içeri atılınca, bakın kankisine nasıl sahip çıkıyor."

Yazının tamamını okumak için:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.