"Demokrasi, barış adalet gibi kıymetli kavramların arkasına gizlenerek, bildiklerini okumanın peşindeler"

"Demokrasi, barış adalet gibi kıymetli kavramların arkasına gizlenerek, bildiklerini okumanın peşindeler"

PKK'nın vesayetiyle siyaseti kirletenler...

Akşam yazarlarından Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, "PKK'nın vesayeti ile siyaseti kirletenler" başlıklı yazısında, HDP'nin amacı belli olmayan ve provakasyon kokan yürüyüşünü değerlendiriyor...

İşte Hacısalihoğlu'nun o yazısından bir bölüm:

HDP, Edirne ve Hakkari’den yürüyüş kararı almış. Yapmak istedikleri; “darbeye karşı demokrasi” yürüyüşüymüş. Yine maskeler ellerinde. Yine demokrasi, barış adalet gibi kıymetli kavramların arkasına gizlenerek, bildiklerini okumanın peşindeler.

HDP’ li iki milletvekilinin, vekilliklerinin düşürülmesini gerekçelendirerek, yapmak istedikleri yine siyaset alanını kullanarak, PKK terör örgütünün varlığını ve üzerlerindeki vesayetini yok sayılmasını, sağlatabilmek.

HDP’ yi yönetenleri yönetenler, her seferinde siyasi alanı bu yolla kullanmanın peşindeler.

HDP Eş Başkanlarından biri, birkaç gün önce bir TV kanalına konuk oldu.

Ona yöneltilen PKK terör örgütü müdür? Sorusuna her zaman olduğu gibi açık bir cevap asla vermedi.

Kimi tutuklu milletvekillerinin yakın geçmişte söz ettikleri; “PKK sizi tükürüğünde boğar”, “o keleşi size çevirmesini iyi biliriz”gibi alçakça sarf edilmiş sözler içinde; “bağlamından kopartılmış, bütününe bakıldığında bu anlamlar çıkmaz” diyerek savundu.

Kürt Sorunu nedir sorusuna da net cevap vermeyerek, 35 yıldır anlamayanların bu soruyu onlara sormamaları gerektiğini söyledi. Devamında ise; “silah meselesi, etnik unsur, kimlik” gibi vurgularda bulundu.

Oysa her şey çok açık. Türkiye 1990’ların Türkiye’si değildir. İnkarcı hiçbir politika ve tutum yoktur. Kürt kimliğine ilişkin inkar ve yasaklar geride kalmıştır.

Siyaset alanı için imkanlar artmış, güvenceler geçmişle kıyaslanmayacak seviyeye çıkmıştır. AK Parti iktidarlarının cesaretle üzerine giderek bu meseleleri çözdüğü aşikardır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.