"Darbe olur mu? -Bilemeyiz. Deprem gibi yani..."

"Darbe olur mu? -Bilemeyiz. Deprem gibi yani..."

Böyle bir fay hattı var...

Akşam gazetesi yazarlarından Serkan Fıçıcı, son günlerde yeniden tartışma gündemine giren o soruyu sordu;

"Darbe olur mu?"

Fıçıcı, köşesinde, "Darbe olur mu?" başlıklı yazısında, "Darbe olur mu? Bilemeyiz. Deprem gibi yani. Böyle bir fay hattı var." diye yazdı...

Serkan Fıçıcı'nın o yazısından bir bölüm şöyle;

Bilemeyiz

Kimse bilemez.

Deprem gibi yani.

Böyle bir fay hattı var.

Bu darbe fay haritasına baktığımızda gördüğümüz şudur: Önce Türkiye’yi yönetilemez hale getirirler ardından çıkıp “Türkiye yönetilemiyor” derler.

Sonrası malum.

Her fırsatta darbe imasında bulunup sonra safa yatanlar da bunu bilir. Çünkü Türkiye’nin serüveni “darbeler-komplolar-sabotajlar” silsilesidir.

Aklımıza ilk gelenleri sayalım.

İzmir Suikastı, Menemen Vakası, 3 Mayıs Türkçülük Turancılık Davası, Tan Matbaası Baskını, 6-7 Eylül Olayları, 27 Mayıs Darbesi, 6. Filo Baskını, 12 Mart Muhtırası, Kanlı 1 Mayıs, Ecevit’e suikast girişimi, Hamid Fendoğlu’na bombalı saldırı, Sivas-Maraş-Çorum provokasyonları, Sağ-Sol çatışmaları, 12 Eylül Darbesi, PKK terörü, Gazi Mahallesi olayları, Madımak Otel katliamı, 28 Şubat Darbesi, FETÖ eliyle tezgahlanan komplolar, Cumhuriyet Gazetesi’nin bombalanması, Danıştay baskını, YÖK’e saldırı, Hrant Dink suikastı, 27 Nisan e-Muhtırası, Ergenekon-Balyoz davaları, Gezi ayaklanması, 17-25 Aralık Emniyet-Yargı Darbesi, MİT tırları ihaneti, hendek terörü, 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi...

Ve burada sayamadığımız daha nicesi...

Cumhuriyetin ilk yıllarından bugüne kadar yaşanan bunca hadiseyi yok saymak ve darbe imalarının bu hafızayı canlandırdığını görmemek için CHP’li olmak gerekiyor herhalde.

ARINÇ’IN ÖNGÖRÜSÜ

Bülent Arınç’ın tavrına bakılırsa “taşlar bağlı köpekler serbest” olmalı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.